Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KPO

W MARCU RUSZY REWIZJA KPO

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przygotowało projekt zmian w Krajowym Planie Odbudowy. W połowie marca mają ruszyć konsultacje w sprawie rewizji zapisanych w programie inwestycji.

PROGNOZY DLA POLSKI
Fot: Dimitris Vetsikas/Pixabay

Pierwotny wygląd programu ustalił rząd PiS, który następnie poszedł na wojnę z Unią Europejską, przez co środki mieliśmy zamrożone na niemal dwa lata. I chociaż KPO udało się już odblokować, nie uda się go już zrealizować w pierwotnej wersji.

Szefowa resortu Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz sugerowała niedawno, że ewentualne cięcia mogą dotyczyć projektów z części pożyczkowej KPO przy staraniach o zachowanie części grantowej. Zapowiadała, że zamierza zakończyć proces rewizji KPO do końca lata.

Polska ma otrzymać w sumie z unijnego Funduszy Odbudowy w ramach KPO prawie 60 mld euro.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...