Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

W LIPCU 1.08 MLN ODPRAWIONYCH PASAŻERÓW NA LOTNISKU CHOPINA

Warszawskie Lotnisko Chopina obsłużyło w lipcu ponad milion pasażerów. Można powiedzieć, że rynek lotniczy powoli się odbudowuje. W porównaniu z lipcem 2019 roku obecny wynik jest prawie 2 razy mniejszy.

W LIPCU 1.08 MLN ODPRAWIONYCH PASAŻERÓW NA LOTNISKU CHOPINA

Największe lotnisko w Polsce odnotowało rekordową liczbę 1 mln 80 tys odprawionych pasażerów od początku pandemii. Wynik ten jest o 62% większy niż w czerwcu 2021 roku, a także o ponad 130% większy w ujęciu rok do roku. Na odbudowę rynku lotniczego mają wpływ złagodzone obostrzenia dla zaszczepionych podróżnych w wielu krajach, przez co więcej osób decyduje się na wakacje za granicą. Najpopularniejszą destynacją był Frankfurt, a największym przewoźnikiem PLL LOT.

W okresie od stycznia do lipca br. wzrósł tonaż przewozów Cargo. Na pokładach statków powietrznych przetransportowano ponad 52 tys ton ładunków czyli wyrównanie rekordowego wyniku z analogicznego okresu 2019 roku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...