Connect with us

Hi, what are you looking for?

FINANSE OSOBISTE

W LIPCU 1.08 MLN ODPRAWIONYCH PASAŻERÓW NA LOTNISKU CHOPINA

Warszawskie Lotnisko Chopina obsłużyło w lipcu ponad milion pasażerów. Można powiedzieć, że rynek lotniczy powoli się odbudowuje. W porównaniu z lipcem 2019 roku obecny wynik jest prawie 2 razy mniejszy.

Największe lotnisko w Polsce odnotowało rekordową liczbę 1 mln 80 tys odprawionych pasażerów od początku pandemii. Wynik ten jest o 62% większy niż w czerwcu 2021 roku, a także o ponad 130% większy w ujęciu rok do roku. Na odbudowę rynku lotniczego mają wpływ złagodzone obostrzenia dla zaszczepionych podróżnych w wielu krajach, przez co więcej osób decyduje się na wakacje za granicą. Najpopularniejszą destynacją był Frankfurt, a największym przewoźnikiem PLL LOT.

W okresie od stycznia do lipca br. wzrósł tonaż przewozów Cargo. Na pokładach statków powietrznych przetransportowano ponad 52 tys ton ładunków czyli wyrównanie rekordowego wyniku z analogicznego okresu 2019 roku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.