Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

W LIPCU 1.08 MLN ODPRAWIONYCH PASAŻERÓW NA LOTNISKU CHOPINA

Warszawskie Lotnisko Chopina obsłużyło w lipcu ponad milion pasażerów. Można powiedzieć, że rynek lotniczy powoli się odbudowuje. W porównaniu z lipcem 2019 roku obecny wynik jest prawie 2 razy mniejszy.

W LIPCU 1.08 MLN ODPRAWIONYCH PASAŻERÓW NA LOTNISKU CHOPINA

Największe lotnisko w Polsce odnotowało rekordową liczbę 1 mln 80 tys odprawionych pasażerów od początku pandemii. Wynik ten jest o 62% większy niż w czerwcu 2021 roku, a także o ponad 130% większy w ujęciu rok do roku. Na odbudowę rynku lotniczego mają wpływ złagodzone obostrzenia dla zaszczepionych podróżnych w wielu krajach, przez co więcej osób decyduje się na wakacje za granicą. Najpopularniejszą destynacją był Frankfurt, a największym przewoźnikiem PLL LOT.

CZYTAJ TEŻ: RZĄD SZYKUJE TARCZĘ ANTYŁADOWĄ. WRESZCIE (ZMIANY W POLSKIM ŁADZIE)

W okresie od stycznia do lipca br. wzrósł tonaż przewozów Cargo. Na pokładach statków powietrznych przetransportowano ponad 52 tys ton ładunków czyli wyrównanie rekordowego wyniku z analogicznego okresu 2019 roku.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

W LIPCU 1.08 MLN ODPRAWIONYCH PASAŻERÓW NA LOTNISKU CHOPINA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej nie zerwała rozmów z kontrolerami - przekazała BIZNES24 PAŻP. Wcześniej media obiegła informacja, że rozmowy zostały zerwane, a wyloty na...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

%d bloggers like this: