Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

W KORNWALII ROZPOCZYNA SIĘ SZCZYT G7

Odbudowa światowej gospodarki po pandemii, szczepienia, zapobieganie zmianom klimatycznym oraz porozumienie w sprawie opodatkowania międzynarodowych korporacji i wprowadzenie globalnej minimalnej stawki podatku od przedsiębiorstw – to główne tematy rozpoczynającego się dzisiaj szczytu państw G7 w brytyjskiej Kornwalii.

W KORNWALII ROZPOCZYNA SIĘ SZCZYT G7

Szczyt potrwa do niedzieli, będzie też pierwszym osobistym spotkaniem przywódców najbogatszych państw świata od czasu wybuchu pandemii koronawirusa. Szczyt będzie też pierwszą zagraniczną podróżą amerykańskiego prezydenta Joe Bidena.
Z punktu widzenia globalnej gospodarki najważniejsze wydają się być kwestie podatkowe i klimatyczne.
W ubiegłym tygodniu ministrowie siedmiu największych gospodarek świata dogadali się w sprawie globalnego podatku CIT w wysokości minimum 15 procent. Teraz te propozycje mają zatwierdzić szefowie rządów.

Przywódcy G7 mają też ogłosić plan zastąpienia podatków od usług cyfrowych, uderzający głównie w amerykańskie BigTechy, nowym planem podatkowym powiązanym z miejscami, w których firmy faktycznie prowadzą działalność, a nie tam gdzie mają siedzibą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co najbardziej niepokoi polskich przedsiębiorców i co rząd robi aby utrzymać dostawy energii i pomóc w problemie enrgetycznym - rozmawiał Marcin Dobrowolski...

POLSKA

Dzisiaj o północy mija termin składania JPK VAT.

POLSKA

Już niebawem część właścicieli działek będzie z utęsknieniem wypatrywać opadów. I to nie tylko dlatego, że mają dość uciążliwego w suszy podlewania, a z...

POLSKA

Będzie łatwiej rozliczać VAT - trwają prace nad nową ustawą.

%d bloggers like this: