Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

W KORNWALII ROZPOCZYNA SIĘ SZCZYT G7

Odbudowa światowej gospodarki po pandemii, szczepienia, zapobieganie zmianom klimatycznym oraz porozumienie w sprawie opodatkowania międzynarodowych korporacji i wprowadzenie globalnej minimalnej stawki podatku od przedsiębiorstw – to główne tematy rozpoczynającego się dzisiaj szczytu państw G7 w brytyjskiej Kornwalii.

W KORNWALII ROZPOCZYNA SIĘ SZCZYT G7

Szczyt potrwa do niedzieli, będzie też pierwszym osobistym spotkaniem przywódców najbogatszych państw świata od czasu wybuchu pandemii koronawirusa. Szczyt będzie też pierwszą zagraniczną podróżą amerykańskiego prezydenta Joe Bidena.
Z punktu widzenia globalnej gospodarki najważniejsze wydają się być kwestie podatkowe i klimatyczne.
W ubiegłym tygodniu ministrowie siedmiu największych gospodarek świata dogadali się w sprawie globalnego podatku CIT w wysokości minimum 15 procent. Teraz te propozycje mają zatwierdzić szefowie rządów.

Przywódcy G7 mają też ogłosić plan zastąpienia podatków od usług cyfrowych, uderzający głównie w amerykańskie BigTechy, nowym planem podatkowym powiązanym z miejscami, w których firmy faktycznie prowadzą działalność, a nie tam gdzie mają siedzibą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŁAD, PODATKI I PRAKTYKA

Tematem rozmowy w BIZNES24 jest wspólne rozliczenie małżonków, w tym m.in. ulga klasy średniej.

PODATKI

Roman Młodkowski z BIZNES24 w rozmowiem z prof. Adamem Mariańskim, ekspertem BCC, prezesem KIDP, omawia podatki w 2022 roku.

ŁAD, PODATKI I PRAKTYKA

Tematem rozmowy Romana Młodkowskiego i Rafała Frączyka z CRIDO jest ulga dla klasy średniej.

ŁAD, PODATKI I PRAKTYKA

Roman Młodkowski z BIZNES24 rozmawia z Radomirem Szarańcem, doradcą podatkowym i członkiem KIDP - między innymi o tym, jaką zaliczkę na PIT zapłacić?