Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

W KORNWALII ROZPOCZYNA SIĘ SZCZYT G7

Odbudowa światowej gospodarki po pandemii, szczepienia, zapobieganie zmianom klimatycznym oraz porozumienie w sprawie opodatkowania międzynarodowych korporacji i wprowadzenie globalnej minimalnej stawki podatku od przedsiębiorstw – to główne tematy rozpoczynającego się dzisiaj szczytu państw G7 w brytyjskiej Kornwalii.

W KORNWALII ROZPOCZYNA SIĘ SZCZYT G7

Szczyt potrwa do niedzieli, będzie też pierwszym osobistym spotkaniem przywódców najbogatszych państw świata od czasu wybuchu pandemii koronawirusa. Szczyt będzie też pierwszą zagraniczną podróżą amerykańskiego prezydenta Joe Bidena. Z punktu widzenia globalnej gospodarki najważniejsze wydają się być kwestie podatkowe i klimatyczne.

W ubiegłym tygodniu ministrowie siedmiu największych gospodarek świata dogadali się w sprawie globalnego podatku CIT w wysokości minimum 15 procent. Teraz te propozycje mają zatwierdzić szefowie rządów.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA W POLSCE ZNOWU ROŚNIE

Przywódcy G7 mają też ogłosić plan zastąpienia podatków od usług cyfrowych, uderzający głównie w amerykańskie BigTechy, nowym planem podatkowym powiązanym z miejscami, w których firmy faktycznie prowadzą działalność, a nie tam gdzie mają siedzibą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Od 1 stycznia można będzie bliknąć podatek. Czyli opłacić go przelewem typu Blik.

POLSKA

Orlen założył spółkę w raju podatkowym - piszą dziennikarze Gazety Wyborczej. Chodzi o słynny szwajcarski kanton Zug, jedną z ulubionych podatkowych skrytek rosyjskich surowcowych...

POLSKA

Za rok faktury pod ścisłą kontrolą rządu. Będzie je można wystawiać wyłącznie elektronicznie - w systemie stworzonym przez Ministerstwo Finansów.

POLSKA

Ministerstwo finansów wyróżniło największych płatników CIT w 2021 roku. Firmom wręczono dyplomy.

%d bloggers like this: