Connect with us

Hi, what are you looking for?

MAKRO

W KORNWALII ROZPOCZYNA SIĘ SZCZYT G7

Odbudowa światowej gospodarki po pandemii, szczepienia, zapobieganie zmianom klimatycznym oraz porozumienie w sprawie opodatkowania międzynarodowych korporacji i wprowadzenie globalnej minimalnej stawki podatku od przedsiębiorstw – to główne tematy rozpoczynającego się dzisiaj szczytu państw G7 w brytyjskiej Kornwalii.

Szczyt potrwa do niedzieli, będzie też pierwszym osobistym spotkaniem przywódców najbogatszych państw świata od czasu wybuchu pandemii koronawirusa. Szczyt będzie też pierwszą zagraniczną podróżą amerykańskiego prezydenta Joe Bidena.
Z punktu widzenia globalnej gospodarki najważniejsze wydają się być kwestie podatkowe i klimatyczne.
W ubiegłym tygodniu ministrowie siedmiu największych gospodarek świata dogadali się w sprawie globalnego podatku CIT w wysokości minimum 15 procent. Teraz te propozycje mają zatwierdzić szefowie rządów.

Przywódcy G7 mają też ogłosić plan zastąpienia podatków od usług cyfrowych, uderzający głównie w amerykańskie BigTechy, nowym planem podatkowym powiązanym z miejscami, w których firmy faktycznie prowadzą działalność, a nie tam gdzie mają siedzibą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.