Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

W KOŃCU JEST PROJEKT RZĄDOWEGO WSPARCIA DLA MŚP. ALE NA ZAMROŻENIE CEN PRĄDU NIE WSZYSCY SIĘ ZAŁAPIĄ

Megawatogodzina prądu za 785 złotych dla samorządów i MŚP oraz 699 złotych dla gospodarstw domowych – takie stawki proponuje rząd w projekcie ustawy o ograniczeniu cen energii.

DODATEK ELEKTRYCZNY
foto: pixabay.com

Zgodnie z opublikowanym dziś dokumentem, rządowe stawki mają obowiązywać od 1 grudnia do końca 2023 r. – niezależnie od wzrostu cen energii elektrycznej na rynku hurtowym.

W przypadku gospodarstw domowych cena 699 złotych za megawatogodzinę obowiązywać będzie w przypadku przekroczenia przysługującego im i wcześniej już ustalonego limitu od 2 do 3 MWh – w zależności od grupy.

CZYTAJ TEŻ: JEST PROJEKT ZAMROŻENIA CEN PRĄDU

W przypadku samorządów, odbiorców wrażliwych i MŚP, rząd proponuje maksymalną cenę za prąd na poziomie 785 zł/MWh. Cena będzie zamrożona do limitu 90% zużycia w okresie od dnia 1 grudnia 2020 r. do dnia 31 grudnia zeszłego roku.

Obowiązek stosowania w rozliczeniach z odbiorcami uprawnionymi cen nie wyższych niż cena maksymalna w okresie od dnia 1 grudnia 2022 r. do dnia 31 grudnia 2023 r. za zużycie energii elektrycznej w punkcie poboru energii do poziomu stanowiącego równowartość poboru nie więcej niż 90% zużycia energii elektrycznej tych odbiorców w okresie od dnia 1 grudnia 2020 r. do dnia 31 grudnia 2021 r.

Projekt ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku.

Jak zauważył w BIZNES24 Bernard Swoczyna, gł. ekspert w programie Energia i Klimat w Fundacji Instrat, ten zapis sprawia, że wielu przedsiębiorców będzie, w praktyce, wykluczonych ze wsparcia.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV