Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

W HISZPANII BRAKUJE RĄK DO PRACY

Mimo wysokiego bezrobocia, w Hiszpanii brakuje rąk do pracy.

W HISZPANII BRAKUJE RĄK
foto: pexels.com

Mimo prawie trzech milionów zarejestrowanych bezrobotnych, w Hiszpanii brakuje rąk do pracy. Na brak pracowników uskarżają się setki tysięcy przedsiębiorców.

Lewicowy rząd Pedro Sancheza nie może uzgodnić jednego stanowiska w sprawie rozwiązania problemu bezrobocia. Minister przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu, zabezpieczenia społecznego i migracji Jose Luis Escriva opowiada się za zwiększeniem liczby imigrantów, którzy spełniaja oczekiwania określonych sektorów gospodarki. Z kolei minister pracy Yolanda Diaz domaga się szkolenia bezrobotnych w kraju i poprawienia im warunków pracy.

CZYTAJ TEŻ: WALL STREET CZEKA NA POROZUMIENIE

Bank Hiszpanii informuje, że 35% firm deklaruje wakaty – największy problem jest branży hotelarskiej i w budownictwie, gdzie się deficyt pracowników sięga 50%. Poszukiwani są także pracownicy w sektorze nowoczesnych technologii i cyfryzacji, transportu, rolnictwa i handlu.

W HISZPANII BRAKUJE RĄK DO PRACY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: