Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

BIK: W GRUDNIU ROSŁA WARTOŚĆ ZAPYTAŃ O KREDYT

W grudniu 2021 roku wartość zapytań o kredyt była rekordowa – informuje BIK.

WARTOŚĆ ZAPYTAŃ O KREDYT 2021
Rekordowa wartość zapytań o kredyt mieszkaniowy w 2021 roku

O 2.8 procent wzrosła wartość zapytań o kredyt mieszkaniowy, kierowanych w grudniu 2021 roku przez banki i SKOKi do Biura Informacji Kredytowej – wynika z najnowszego odczytu BIK Indeksu Popytu na Kredyty Mieszkaniowe. Odczyt jest najniższy w całym 2021 roku. Indeks informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych.

CZYTAJ TEŻ: ATAL SPRZEDAŁ PONAD 4000 LOKALI W 2021

Z indeksu wynika też, że w grudniu ubiegłego roku o kredyt mieszkaniowy wnioskowało łącznie 32.5 tysiąca potencjalnych kredytobiorców to o około 10 procent procent mniej niż w listopadzie i 3 procent mniej w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Wartość zapytań o kredyt – rekordowa średnia

Średnia wartość wnioskowanego kredytu w grudniu br. wyniosła ponad 340 tysiące zł i była wyższa o 33 tysiące niż rok temu – to kolejny historyczny rekord. Według Biura Informacji Kredytowej tak wysoka średnia wartość wnioskowanego kredytu jest bezpośrednio wynikiem coraz wyższych cen nieruchomości.

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...