Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

W ESTOŃSKIM RZĄDZIE POLECIAŁY GŁOWY

Trzęsienie ziemi w estońskim rządzie. Prezydent Alar Karis odwołał w piątek na wniosek premier Kai Kallas wszystkich siedmioro ministrów koalicyjnej Partii Centrum. Stanowisko straciła między innymi szefowa MSZ i szef MSW.

W ESTOŃSKIM RZĄDZIE POLECIAŁY GŁOWY
Foto: Wikipedia/Renee Altrov - Riigikantselei

Jak donosi Financial Times, premier Kaja Kallas oskarżyła dotychczasowych koalicjantów o działanie wbrew wartościom narodu i brak ochrony niepodległości w obliczu inwazji Rosji na Ukrainę.

Oficjalnym powodem rozłamu były żądania Partii Centrum, by zwiększyć zasiłki rodzinne, czemu sprzeciwia się partia premier Kallas. W Estonii odnotowano w maju najwyższą inflację w strefie euro – 19%. Nieoficjalnie podawane są jednak inne powody dymisji w rządzie. Partia Centrum miała przez wiele lat podpisany protokół o współpracy z Jedną Rosją, partią Władimira Putina, który został zerwany dopiero po inwazji Rosji na Ukrainę.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA W NIEMCZECH Z NOWYM REKORDEM

„Wielu Estończyków, w tym ja, obawia się, że polityczni gracze promujący interesy Kremla próbują przejąć estoński rząd” – napisał w tym tygodniu na Twitterze estoński uczony i pisarz Rein Raud.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

W ESTOŃSKIM RZĄDZIE POLECIAŁY GŁOWY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Premier Mateusz Morawiecki w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą zarządzili spotkanie w Biura Bezpieczeństwa Narodowego i spraw obrony.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w Ukrainie rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Mieczysławem Bieńkiem, byłym zastępcą dowódcy NATO, Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak udało się przywrócić porozumienie zbożowe w trakcie działań wojennych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Strzeleckim, analitykiem z PIE.

BIZNES I POLITYKA

6 października Unia Europejska przyjęła ósmy pakiet sankcji wobec Rosji w z związku z nielegalną aneksją okupowanych obwodów w Ukrainie a już dziś rozpatrzy...

%d bloggers like this: