Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

W ESTOŃSKIM RZĄDZIE POLECIAŁY GŁOWY

Trzęsienie ziemi w estońskim rządzie. Prezydent Alar Karis odwołał w piątek na wniosek premier Kai Kallas wszystkich siedmioro ministrów koalicyjnej Partii Centrum. Stanowisko straciła między innymi szefowa MSZ i szef MSW.

W ESTOŃSKIM RZĄDZIE POLECIAŁY GŁOWY
Foto: Wikipedia/Renee Altrov - Riigikantselei

Jak donosi Financial Times, premier Kaja Kallas oskarżyła dotychczasowych koalicjantów o działanie wbrew wartościom narodu i brak ochrony niepodległości w obliczu inwazji Rosji na Ukrainę.

Oficjalnym powodem rozłamu były żądania Partii Centrum, by zwiększyć zasiłki rodzinne, czemu sprzeciwia się partia premier Kallas. W Estonii odnotowano w maju najwyższą inflację w strefie euro – 19%. Nieoficjalnie podawane są jednak inne powody dymisji w rządzie. Partia Centrum miała przez wiele lat podpisany protokół o współpracy z Jedną Rosją, partią Władimira Putina, który został zerwany dopiero po inwazji Rosji na Ukrainę.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA W NIEMCZECH Z NOWYM REKORDEM

„Wielu Estończyków, w tym ja, obawia się, że polityczni gracze promujący interesy Kremla próbują przejąć estoński rząd” – napisał w tym tygodniu na Twitterze estoński uczony i pisarz Rein Raud.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

W ESTOŃSKIM RZĄDZIE POLECIAŁY GŁOWY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Złe wieści z Argentyny - jednego z dziesięciu największych producentów pszenicy na świecie. Susza, wzrost cen nawozów i niepewność co do ceł powodują, że...

ŚWIAT

Niewypłacalność dewizowa Rosji - po raz pierwszy od 1918 roku.

UE

Embargo na rosyjską ropę jednak uzgodnione - jutro (w piątek) ma się znaleźć w unijnym dzienniku urzędowym - podaje Euronews podając się na trzech...

ŚWIAT

Holendrzy od dziś bez rosyjskiego gazu. Po tym jak kraj odmówił płacenia Kremlowi w rublach, Gazprom wstrzymuje dostawy.

%d bloggers like this: