Aż 41 spółek opuściło GPW w latach 2021-22 wynika z raportu KPMG w Polsce.
Według firmy, wśród czynników, które negatywnie wpływają na polski rynek kapitałowy można wymienić przede wszystkim wojnę w Ukrainie oraz wzrost inflacji, wynikający z kombinacji czynników popytowych oraz podażowych, które przyczyniły się nie tylko do spowolnienia, a nawet zatrzymania hossy z 2021 r.
CZYTAJ TEŻ: JUTRO DEBIUT VRFABRIC NA NEWCONNECT
Przez cały 2022 rok na warszawskiej giełdzie została przeprowadzona wyłącznie jedna nowa oferta publiczna akcji (IPO), przy czym dotyczyła ona spółki przenoszącej swoje akcje z rynku New Connect – był to pierwszy taki rok w historii. Niesprzyjające otoczenie makroekonomiczne, połączone z niskimi wycenami nie tylko nie zachęcało do wchodzenia na giełdę, ale przede wszystkim skutkowało kolejnymi delistingami – 19 w 2021 i 22 w 2022 roku.
W tym roku do opuszczenia giełdy szykują się kolejne spółki – właściciele myślą o wycofaniu z parkietu m.in. Ciechu, STS Holding, TIM-u czy ukraińskiego Kernela.
Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!
Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.
Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24
Tylko 36 groszy dziennie za dostęp przez www i 72 grosze dziennie za dostęp do aplikacji i VOD (przy rocznym abonamencie)
Sprawdź na BIZNES24.TV