Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

W. BRYTANIA ZNOSI WSZYSTKIE OBOSTRZENIA

Wielka Brytania przechodzi dziś do ostatniego etapu wychodzenia z lockdownu. Ten zakłada zniesienie większości restrykcji.

W. BRYTANIA ZNOSI WSZYSTKIE OBOSTRZENIA

Od dziś zniesiony będzie obowiązek zasłaniania twarzy w miejscach publicznych oraz utrzymywanie dystansu co najmniej 1 metra. Nie będzie też limitów co do liczby osób, które mogą się spotykać czy brać udział w wydarzeniach masowych. Wszystkie branże, które do tej pory były zamknięte będą działać.
Mimo zdjęcia zakazu obowiązku noszenia maseczek nadal
zalecane będzie ich w zatłoczonych miejscach takich jak transport publiczny, koncerty czy duże przedsiębiorstwa i fabryki.

Liczba zakażeń w Wielkiej Brytanii rośnie. Dane z soboty mówią o ponad 54 tys. nowych zakażeń – to najwyższy bilans infekcji w trzeciej fali epidemii. Z kolei liczba zgonów sięgnęła 41 i była najmniejsza od czterech dni, podczas których dwa razy zanotowano najwyższe bilanse w trzeciej fali.
Zdaniem brytyjskiego rządu – to szczepienia sprawiają, że mimo tak dużego wzrostu zakażeń liczba zgonów jest wielokrotnie niższa niż podczas drugiej fali pandemii. To też powód dla którego Wielka Brytania decyduje się na całkowite zniesienie wszystkich restrykcji covidowych.
Do piątku włącznie pierwszą dawkę szczepionki otrzymało prawie 46 mln osób, a obie ponad – 35 mln. Stanowi to odpowiednio 87,8 procent oraz 67,8 procent dorosłych mieszkańców kraju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Od 28 grudnia w Niemczech restrykcje będą obejmowały także osoby zaszczepione i ozdrowiałe. Ma to ograniczyć rozprzestrzenianie się wariantu omikron.

INNE

Od 20 grudnia do 9 stycznia dzieci przechodzą na naukę zdalną. Tylko żłobki i przedszkola pozostają w trybie stacjonarnym. W związku z tą decyzją...

COVID

Izrael planuje powrócić do niektórych obostrzeń w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem - oświadczyła w czwartek kancelaria premiera Naftalego Beneta. Służba zdrowia tego...

%d