Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

VRG Z WYŻSZYM ZYSKIEM, ALE NIŻSZĄ EBITDA

VRG zarobił na czysto w drugim kwartale ponad 47 mln zł. Wynik ten jest lepszy od konsensusu.

VRG Z WYŻSZYM ZYSKIEM, ALE NIŻSZĄ EBITDA

Przychody spółki wyniosły 335 mln zł i były minimalnie gorsze od oczekiwań rynków, które obstawiały przychody o milion zł większe od wartości podanej przez VRG.

Z kolei EBITDA w drugim kwartale wyniosła 75 mln zł i była o prawie 3 proc. poniżej konsensusu.

Spóła poinformowała, że podtrzymuje swoje wcześniejsze plany dotyczące zwiększenia przychodów w ujęciu rocznym oraz poprawy marży brutto.

Spółka widzi też zagrożenia dla swojej działalności. Największe upatruje w niestabilnej sytuacji w polityce światowej i zagrożeniu związane z toczącym się konfliktem zbrojnym za wschodnią granicą Polski, które nadal mogą niekorzystnie wpływać na zachowania konsumentów w kolejnych kwartałach.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Answear.com rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Krzysztofem Bajołkiem, prezesem zarządu Answear.com.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najnowszym odczycie (flesz) dotyczącym inflacji (CPI) rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Eugeniuszem Gatnarem z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, byłym członkiem Rady...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Echo Investment rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Drozdem, wiceprezesem ds. finansowych Echo Investment.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najnowszym odczycie dotyczącym inflacji (flesz), rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

%d bloggers like this: