Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNOWACJE

VIRGIN MA ZIELONE ŚWIATŁO DO LOTU ZAŁOGOWEGO W KOSMOS

Trwa wyścig miliarderów do lotu w kosmos.
Virgin Galactic firma brytyjskiego miliardera Richarda Bransona ogłosiła, że Federalna Administracja Lotnictwa przyznała jej licencję potrzebną do latania z pasażerami w przyszłych lotach kosmicznych.

VIRGIN MA ZIELONE ŚWIATŁO DO LOTU ZAŁOGOWEGO W KOSMOS

Po ogłoszeniu zgody dla Virgin Galactic jej akcje na otwarciu piątkowych notowań NYSE poszybowały może jeszcze nie w kosmos, ale co najmniej do nieba, zyskując 20 proc.

Virgin Galactic planuje przeprowadzić jeszcze cztery testy lotu kosmicznego z wykorzystaniem statku „VSS Unity”, w tym lot Bransona latem tego roku. Po tym jednak jak inny miliarder, Jeff Bezos ogłosił lot kosmiczny ze swoim udziałem na 20 lipca wydaje się jednak ze to założyciel Amazonu a nie Bronson wygra kosmiczny wyścig miliarderów.

Statek kosmiczny Unity może pomieścić do sześciu pasażerów wraz z dwoma pilotami. Firma ma około 600 rezerwacji biletów na przyszłe loty, sprzedawanych w cenach od 200 tys. do 250 tys. dolarów za sztukę.

Virgin Galactic nie wystrzeliwuje pojazdów bezpośrednio z ziemi jak choćby kosmiczne firmy Bezosa czy innego miliardera Elona Muska. Zamiast tego, jej statki kosmiczne mają być wznoszone na wysokość 50 000 stóp przez szeroki, dwukadłubowy odrzutowiec WhiteKnightTwo. Tam statek odłącza się i szybuje przez kilka sekund przed odpaleniem silnika rakietowego i rozpoczęciem prawie pionowego wznoszenia się na wysokość ponad 94 kilometrów.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nowo debiutującej na GPW spółce Scanway rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Jędrzejem Kowalewskim, prezesem Scanway.

GOSPODARKA

Virgin Orbit, startup należący do brytyjskiego miliardera Richarda Bransona, złożył wniosek o ogłoszenie upadłości w USA po tym, jak nie udało się zabezpieczyć nowych inwestycji. Virgin Orbit to...

TECHNOLOGIA

Trwa turystyczny podbój kosmosu przez amerykańskich miliarderów. W niedzielę - jako pierwszy - w kosmos poleciał Richard Branson - właściciel Virgin group, a w...

INNOWACJE

W najbliższą niedzielę miliarder Richard Branson, założyciel Virgin Galactic poleci w kosmos, raczej na skraj kosmosu. Tym samym Branson w kosmicznym wyścigu wyprzedzi innego...