Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GIEŁDA

VIGO PLANUJE EMISJĘ AKCJI SERII F

VIGO PLANUJE EMISJĘ AKCJI SERII F

10 lipca akcjonariusz ożarowskiej spółki Vigo Photonics zdecydują o emisji ponad 145 tys. akcji serii F.

Emisja akcji nastąpić ma w formie subskrypcji prywatnej.

Dzięki emisji spółka chce pozyskać dodatkowe środki finansowe na rozwój działalności i zapewnienie stabilnego akcjonariatu w kluczowym dla jej rozwoju okresie.

Z kolei pozbawienie dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru wszystkich akcji serii F pozwoli na skrócenie procedury emisji i umożliwi szybsze dokapitalizowanie spółki.

W poniedziałek Vigo otrzymało z Komisji Europejskiej informację o zatwierdzeniu pomocy publicznej w wysokości prawie 103 mln euro. Zgodnie z tą decyzja spółka będzie mogła się ubiegać o środki w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki.

Pieniądze z unijnych grantów mają być wykorzystane na opracowanie i wdrożenie technologii specjalizowanych, hybrydowych układów fotoniki scalonej na zakres średniej podczerwieni oraz przygotowanie i uruchomienie linii produkcyjnych.Jeśli wszystko pójdzie po myśli Vigo Photonics, spółka stanie się pierwszym na świecie producentem fotonicznych układów scalonych dla średniej podczerwieni.

W Środę 14.06 o 15.45 w programie Spółka pod lupą gościem BIZNES24 będzie Adam Piotrowski prezes zarządu Vigo Photonics.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: