Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UOKiK

VECTRA NA CELOWNIKU UOKIK

Jeden z największych w kraju operatorów telewizji kablowej Vectra znalazł się na celowniku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKiK zakwestionował bowiem postanowienia dotyczące jednostronnych zmian umów operatora z klientami.

OCENY NA OLX

Ewentualna kara może wynieść do 10 proc. rocznych obrotów Vectry.
UOKiK wskazał, że Vectra przyznała sobie uprawnienia do jednostronnych zmian obowiązujących z konsumentami umów – wprowadzenia podwyżek, jak i nowych, dotychczas nieprzewidzianych, opłat. W ocenie Urzędu stosowane przez spółkę postanowienia są też niejednoznaczne i nieczytelne dla konsumentów.

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zaznaczył, że do Urzędu wpłynęły liczne skargi związane z praktykami operatora, odkąd w listopadzie 2022 r. wprowadził on do umów z konsumentami klauzule upoważniające do zmian wysokości opłat za usługi telekomunikacyjne w zależności od sytuacji gospodarczej.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...