Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

VAT PO NOWEMU JUŻ OD LIPCA

VAT po nowemu już z akceptacją senatu.

PARP PRZEDŁUŻA PROGRAM
foto: pixabay.com

Podatek VAT po nowemu. Senat poparł w czwartek nowelizację ustawy o podatku od towarów i usług, która zakłada uproszczenia w rozliczaniu VAT, tzw. pakiet Slim VAT 3.

Nowelizacja podwyższa limit wartości sprzedaży (z 1,2 mln euro do 2,0 mln euro), poniżej którego podatnik zaliczany jest do małych podatników, wprowadza korekty podatku należnego w zakresie systemu TAX FREE oraz reguluje zasady ustalania kursu przeliczeniowego dla faktur korygujących w przypadku, gdy faktura została wystawiona w walucie obcej. Nowelizacja przepisów pozwoli również składać zeznania podatkowe za pośrednictwem usługi Twój e-PIT przez osoby prowadzące działalność gospodarczą.

CZYTAJ TEŻ: MOCNY WZROST WYNAGRODZEŃ W I KWARTALE 2023

Ponadto ustawa likwiduje tzw. podatek od zrzutek, który wprowadziła tzw. ustawa deregulacyjna.

Większość zapisów nowelizacji ustawy o VAT ma wejść w życie 1 lipca tego roku.

VAT PO NOWEMU JUŻ OD LIPCA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

%d bloggers like this: