Connect with us

Hi, what are you looking for?

PODATKI

VAT NA PRZESYŁKI Z CHIN JUŻ OD 1 LIPCA

Zamiast od 1 września, jednak od 1 lipca zostanie wprowadzony pakiet VAT e-commerce, czyli podatek od towarów i usług dla towarów sprowadzonych spoza terenów Unii Europejskiej. Wieczorem Sejm odrzucił wszystkie poprawki Senatu, najważniejsza z nich miała opóźnić wejścia w życie ustawy – z 1 lipca na 1 września. Teraz ustawa trafi teraz do prezydenta.

Nowe prawo ma uszczelnić pobór podatku od towarów kupowanych na chińskim AliExpress czy amerykańskich Amazonie czy eBayu. Na zmianie mają szanszę zyskać polscy sprzedawcy np. z rodzimej platformy e-commerce Allegro, którzy od dawna wskazywali na nieuczciwą konkurencję głównie z Chin

Tymczasem Ministerstwo Finansów zaprasza przedsiębiorców z sektora MŚP, przedstawicieli biur rachunkowych i księgowych na webinarium, na którym zostaną przedstawione najważniejsze zmiany w przepisach. Spotkanie on-line dziś o 13.30. Szczegóły na stronie internetowej ministerstwa finansów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

PODATKI

Przedsiębiorco! Od dziś obowiązuje szereg zmian podatkowych. Zebraliśmy dla Państwa te najistotniejsze

PODATKI

Podatnik bezgotówkowy będzie mógł skorzystać z ulgi podatkowej na użytkowanie terminalu, a także otrzyma przyspieszony do 15 dni zwrot VAT. Cała obsługa zwrotów będzie...

FX

Po kwietniu budżet ma sporą nadwyżkę. Według Ministerstwa Finansów w państwowej kasie po czterech miesiącach roku było odłożone 9 mld 200 mln złotych.