Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

USTAWA WĘGLOWA ZOSTAŁA PRZYJĘTA

Ustawa węglowa została przyjęta przez rząd.

E-SKLEP PGG
foto: pixabay.com

Ustawa węglowa została przyjęta przez rząd. Samorządy będą miały możliwość kupować węgiel po cenie dużo mniejszej niż rynkowa.

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który określa cenę sprzedaży węgla dla samorządów na maksymalnym poziomie 1500 zł – poinformował wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Oznacza to, że węgiel dla odbiorcy końcowego będzie znacznie tańszy – dodał.

Dodał, że samorządy, które kupiły wcześniej węgiel po wyższej cenie, dostaną faktury korygujące.

CZYTAJ TEŻ: RUSZA SPRZEDAŻ WĘGLA BRUNATNEGO

Założenia projektu ustawy dotyczącej dystrybucji węgla przez samorządy wczoraj prezentowali na wspólnej konferencji prasowej w Otwocku premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jacek Sasin. Jak zapowiedział szef rządu, węgiel dystrybuowany przez samorządy będzie mógł być sprzedawany w cenie do 2000 zł za tonę.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

USTAWA WĘGLOWA ZOSTAŁA PRZYJĘTA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: