Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

„USTAWA PRĄDOWA” JESZCZE W KWIETNIU

Rządowy projekt ustawy w sprawie cen energii dla odbiorców jeszcze w kwietniu trafi do Sejmu – przekazała w piątek minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.

"USTAWA PRĄDOWA" JESZCZE W KWIETNIU

Jak napisała na portalu X szefowa resortu klimatu ustawa rządowa z taryfami dla indywidualnych odbiorców energii elektrycznej po 1 lipca jeszcze w kwietniu trafi do Sejmu. 3,5 mln gospodarstw domowych – to dla nich przygotowane zostanie wsparcie w postaci +bonu energetycznego+” – dodała minister. Bon przydzielany ma być na podstawie kryterium dochodowego.

Hennig-Kloska zapowiedziała też, że taryfy dla odbiorców indywidualnych będą niższe, a „cena maksymalna energii także zostanie obniżona”.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami do połowy roku ceny prądu dla gospodarstw domowych oraz małych i średnich firm są zamrożone na poziomie 412 zł za MWh netto do określonego limitu zużycia.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O planowanych dopłatach do zakupu samochodów elektrycznych w tym również używanych, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Gisem z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co zmieni reforma rynku bilansującego i jak może poprawić wyceny energii elektrycznej, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Wapińskim z PSE

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym ile kosztuje utrzymanie Spodka i jakie są koszty największych konferencji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Wojciechem Kuśpikiem, prezesem Polskiego Towarzystwa Wspierania...

INNE

Gdański port unieważnił postępowanie na hub w którym ma przeładowywane być m.in zboże. Spółka nie podała przyczyn anulowania postępowania.