Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EKOLOGIA

USTAWA KAUCYJNA TRAFIA WRESZCIE DO RZĄDU, PODAJE RZECZPOSPOLITA

KAUCJA NA BUTELKI
KAUCJA NA BUTELKI WRACA

Jedna z najbardziej wyczekiwanych przez biznes ustaw – ustawa o kaucjach za opakowania zwrotne – wreszcie trafi na obrady rządu. Tak twierdzi Rzeczpospolita powołując się na odpowiedzialnego za projekt urzędnika z ministerstwa klimatu.Rzeczpospolita po południu napisała, że prace nad projektem praktycznie się zakończyły i tekst prawdopodobnie trafi na najbliższe, wtorkowe posiedzenie rządu. Jeśli rada ministrów go zaakceptuje – Sejm będzie mógł się zająć projektem ustawy w czerwcu.

Przedsiębiorcy – handlowcy i branża recyklingu – jak na szpilkach czeka na ustawę. System kaucyjny dla niemal wszystkich opakowań Polska musi wprowadzić najpóźniej w przyszłym roku. A brak ustawy powoduje, że przedsiębiorcy nie wiedzą na co się przygotować.

W nowym systemie kaucyjnym każde opakowanie szklane i plastikowe – do określonej ustawą pojemności – objęte będzie kaucją. A każdy sklep – powyżej określonej ustawą powierzchni – będzie musiał przyjmować opakowania i zwracać za nie kaucję.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: