Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

USA:POZWY PRZECIWKO FACEBOOKOWI ODRZUCONE

Dwa pozwy przeciwko Facebookowi zarzucające mu monopolistyczne praktyki w związku z przejęciem aplikacji Whatsapp i Instagram – odrzucone przez Federalny Sąd w Waszyngtonie.

USA:POZWY PRZECIWKO FACEBOOKOWI ODRZUCONE

Pierwszy pozew złożyły władze stanowe Waszyngtonu, które zarzuciły Facebookowi, że w wyniku przejęcia Whatsappa i Instagramu ograniczył współpracę z innymi aplikacjami. Sąd odrzucił ten pozew ze względu na fakt złożenia go po wymaganym terminie pięciu lat (do przejęcia Whatsappa doszło w 2014 r.).

Drugi pozew złożyła FTC – Federalna Komisja Handlu, która zarzuca Facebookowi, że pozyskując Instagram i Whatsapp wyeliminował konkurencję. Sąd uznał, że wniosek komisji w niewystarczający sposób wykazał, iż Facebook posiada pozycję monopolisty na rynku serwisów społecznościowych. FTC dostała miesiąc na uzupełnienie pozwu.

Po decyzjach sądu akcje Facebooka poszybowały w górę i po raz pierwszy w historii firma osiągnęła na giełdzie wartość przekraczającą 1 bilion dolarów.

W tym miesiącu Kongres zgłosił 5 projektów ustaw, które mają ograniczyć dominację na rynku Facebooka, Google’a, Apple’a czy Amazona. Proponowane przepisy zakładają m.in. zakaz wykupywania konkurencyjnych spółek, a także nakaz sprzedaży części podmiotów z danej grupy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Mark Zuckerberg zwalnia 11 tysięcy pracowników.

USA

Odejście Sheryl Sandberg nie zrobiło wrażenia na inwestorach. Kurs Meta, czyli właściciela m.in. Facebooka, zaczął handel od minimalnego spadku, ale już kilka minut później...

USA

Peter Thiel - największy zwolennik Trumpa w Dolinie Krzemowej - opuszcza zarząd Facebooka (obecnie Meta Platforms). Peter Thiel odegrał kluczową rolę w rozwoju platformy...

USA

200 miliardów dolarów wyparowało z Facebooka - takiej przeceny giganta technologicznego rynki nie widziały od dawna. Inwestorzy poczuli się mocno rozczarowani wynikami i zapowiedziami...

%d bloggers like this: