Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

USA: ZATRUDNIENIE W MAJU +850 TYS. OSÓB

Mamy bardzo dobre dane z amerykańskiego rynku pracy. Zatrudnienie poza rolnictwem wzrosło w maju o 850 tys. osób, w porównaniu z szacunkami ekonomistów wynoszącymi 700 tys.

USA: ZATRUDNIENIE W MAJU +850 TYS. OSÓB

To także o ponad 150 tys. lepsze dane niż wzrost zatrudnienia w kwietniu. Jak podał w piątek Departament Pracy, wzrost zatrudnienia skoczył w górę w czerwcu, ponieważ firmy starały się nadążyć za szybko odradzającą się gospodarką amerykańską. Tym samym amerykańskie firmy przywróciły już w ciągu ostatniego roku ponad 15 mln miejsc pracy z 22 milionów utraconych w marcu i kwietniu 2020 roku w wyniku pandemii wirusa Sars-COV-2.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

%d bloggers like this: