Connect with us

Hi, what are you looking for?

USA

USA: ZATRUDNIENIE W MAJU +850 TYS. OSÓB

Mamy bardzo dobre dane z amerykańskiego rynku pracy. Zatrudnienie poza rolnictwem wzrosło w maju o 850 tys. osób, w porównaniu z szacunkami ekonomistów wynoszącymi 700 tys.

To także o ponad 150 tys. lepsze dane niż wzrost zatrudnienia w kwietniu. Jak podał w piątek Departament Pracy, wzrost zatrudnienia skoczył w górę w czerwcu, ponieważ firmy starały się nadążyć za szybko odradzającą się gospodarką amerykańską. Tym samym amerykańskie firmy przywróciły już w ciągu ostatniego roku ponad 15 mln miejsc pracy z 22 milionów utraconych w marcu i kwietniu 2020 roku w wyniku pandemii wirusa Sars-COV-2.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Rosną oczekiwania inflacyjne w USA. Amerykanie, którzy wzięli udział w ankiecie dotyczącej oczekiwań – spodziewają się, że w krótkim terminie inflacja będzie rosła średnio...

OTOCZENIE MAKRO

Inflacja w USA zwalnia. Miesięczny wzrost cen był w sierpniu najniższy od stycznia. Ale w ujęciu rocznym to nadal potężne 5.3% wzrostu cen.

FINANSE OSOBISTE

Czy dojdzie do historycznej podwyżki podatków w Stanach Zjednoczonych? Taki projekt złożyła właśnie partia Demokratyczna. Większe wpływy z podatków mają zapewnić finansowanie polityki socjalnej...

RYNKI

Ceny których żądają producenci od swoich klientów (tzw. inflacja PPI, czyli Producer Price Index) rosną w USA w tempie nienotowanym w historii.