Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

USA: ZATRUDNIENIE W MAJU +850 TYS. OSÓB

Mamy bardzo dobre dane z amerykańskiego rynku pracy. Zatrudnienie poza rolnictwem wzrosło w maju o 850 tys. osób, w porównaniu z szacunkami ekonomistów wynoszącymi 700 tys.

USA: ZATRUDNIENIE W MAJU +850 TYS. OSÓB

To także o ponad 150 tys. lepsze dane niż wzrost zatrudnienia w kwietniu. Jak podał w piątek Departament Pracy, wzrost zatrudnienia skoczył w górę w czerwcu, ponieważ firmy starały się nadążyć za szybko odradzającą się gospodarką amerykańską. Tym samym amerykańskie firmy przywróciły już w ciągu ostatniego roku ponad 15 mln miejsc pracy z 22 milionów utraconych w marcu i kwietniu 2020 roku w wyniku pandemii wirusa Sars-COV-2.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Oczekiwania inflacyjne w USA są najniższe od dwóch lat - wynika z danych opublikowanych przez FED w Nowym Jorku.

USA

Dziś amerykanie próbowali sprzedać obligacje o wartości 50 mld dolarów. Tom di Galoma współkierujący nowojorską spółką BTIG powiedział MarketWatch, że aukcja poszła źle.

USA

Amerykańscy inwestorzy czekają na jutrzejsze dane o inflacji w listopadzie oraz środową decyzję Komitetu Otwartego Rynku Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych. Piątkowa sesja...

RYNKI

Polityka zdominuje pierwszą połowę tego tygodnia. Nie zabraknie jednak danych makro, jak i pierwszego od dwóch lat prawdziwego IPO na głównym rynku. Dziś o...

%d