Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

USA: ZAMÓWIENIA NA FRACHT MORSKI SPADŁY O 50% ROK DO ROKU

CHIŃSKI HANDEL
foto: pexels.com

O około połowę w ujęciu rocznym spadły Zamówienia na fracht morski w amerykańskich portach. Prezes jednej z największych firm logistycznych w USA JB Hunt powiedziała, że branża znajduje się środku recesji towarowej.

Dane dostarczone przez FreightWaves Sonar, ukazują słabość transportu morskiego. Porównując bieżące zlecenia frachtu morskiego wychodzące ze wszystkich portów na świecie i docierające do wszystkich portów w Stanach Zjednoczonych rok do roku, poziomy są o 50% mniejsze. Spadek jest odczuwalny zarówno na kolei, jak i na drogach, gdzie do kraju dociera mniej ładunków.

Spowolnienie transportu towarowego, które było widoczne w danych od miesięcy, nadal znajduje odzwierciedlenie w aktywności gospodarczej. Niedawne badanie łańcucha dostaw przez CNBC analizujące zapasy i powierzchnię magazynową wykazało spadek ruchu ciężarówek do i z magazynów.
To, wraz z 40-procentowym spadkiem zamówień produkcyjnych, zapowiada mniejszy ruch towarowy zarówno transportu drogowego jak i kolejowego.

Co prawda najnowsze dane handlowe opublikowane przez Port w Nowym Jorku i New Jersey, największy w kraju port kontenerowy na wschodnim wybrzeżu, wskazują na niewielki wzrost w przeładunku kontenerów, ale przyszłe zamówienia na fracht morski nadal spadają.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

%d bloggers like this: