Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

USA: WZROST INFLACJI

USA: WZROST INFLACJI

Sierpniowa inflacja odnotowała największy miesięczny wzrost w tym roku. Wpływ na to miały przede wszystkim wyższe ceny energii.
Z kolei sierpniowa inflacja bazowa, czyli ta ważniejsza dla FED, wzrosła – w skali miesiąca – o 0,3% czyli nieco więcej, niż oczekiwano.

USA: WZROST INFLACJI

Indeks cen konsumpcyjnych, który mierzy koszty szerokiej gamy towarów i usług, wzrósł w sierpniu o 0,6% w porównaniu do lipca i 3.7% rok do roku.
Rynki spodziewały się się odpowiednio wzrostów o 0,6% i 3,6%
Dla przypomnienia w lipcu inflacja w USA była na poziomie 3.2%

Do wzrostu inflacji najbardziej przyczynił się ceny energii, urosły o 5.6% i ceny benzyny, które wystrzeliły o prawie 11%.

kolei inflacja bazowa, czyli z wyłączeniem cen energii i żywności wzrosła w ujęciu ujęciu rocznym o 4.3% Odczyt jest zgodny z szacunkami rynków. Z kolei w ujęciu miesięcznym inflacja bazowa wzrosła o 0.3% co jest wynikiem nieznacznie gorszym od oczekiwań analityków, którzy obstawiali wzrost na poziomie 0.2%.

USA: WZROST INFLACJI

Decydenci Rezerwy Federalnej koncentrują się bardziej na wskaźniku bazowym, ponieważ zapewnia on lepsze wskazanie, dokąd zmierza inflacja w dłuższej perspektywie.
Posiedzenie FED zaplanowane jest na środę 20.09.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Sezon wynikowy na Wall Street otwiera dzisiaj JP Morgan Chase. Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie w pierwszym kwartale tego roku wypracował o...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym kiedy inflacja może „wyskoczyć” z celu inflacyjnego i czy z tym mogą się wiązać zmiany w stopach procentowych w najbliższych kwartałach, rozmawiał...

USA

Dziś poznamy oczekiwania inflacyjne Amerykanów – kluczowe dla prognozowania przyszłego wzrostu cen. Czwartkowa sesja była spokojna, choć nie zabrakło ekstremalnych ruchów kursowych. Gośćmi zamknięcia...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są to dane nieco lepsze od oczekiwań analityków.