Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

USA: WZROST INFLACJI

USA: WZROST INFLACJI

Sierpniowa inflacja odnotowała największy miesięczny wzrost w tym roku. Wpływ na to miały przede wszystkim wyższe ceny energii.
Z kolei sierpniowa inflacja bazowa, czyli ta ważniejsza dla FED, wzrosła – w skali miesiąca – o 0,3% czyli nieco więcej, niż oczekiwano.

USA: WZROST INFLACJI

Indeks cen konsumpcyjnych, który mierzy koszty szerokiej gamy towarów i usług, wzrósł w sierpniu o 0,6% w porównaniu do lipca i 3.7% rok do roku.
Rynki spodziewały się się odpowiednio wzrostów o 0,6% i 3,6%
Dla przypomnienia w lipcu inflacja w USA była na poziomie 3.2%

Do wzrostu inflacji najbardziej przyczynił się ceny energii, urosły o 5.6% i ceny benzyny, które wystrzeliły o prawie 11%.

kolei inflacja bazowa, czyli z wyłączeniem cen energii i żywności wzrosła w ujęciu ujęciu rocznym o 4.3% Odczyt jest zgodny z szacunkami rynków. Z kolei w ujęciu miesięcznym inflacja bazowa wzrosła o 0.3% co jest wynikiem nieznacznie gorszym od oczekiwań analityków, którzy obstawiali wzrost na poziomie 0.2%.

USA: WZROST INFLACJI

Decydenci Rezerwy Federalnej koncentrują się bardziej na wskaźniku bazowym, ponieważ zapewnia on lepsze wskazanie, dokąd zmierza inflacja w dłuższej perspektywie.
Posiedzenie FED zaplanowane jest na środę 20.09.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: