Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

USA: WZROST INFLACJI

USA: WZROST INFLACJI

Sierpniowa inflacja odnotowała największy miesięczny wzrost w tym roku. Wpływ na to miały przede wszystkim wyższe ceny energii.
Z kolei sierpniowa inflacja bazowa, czyli ta ważniejsza dla FED, wzrosła – w skali miesiąca – o 0,3% czyli nieco więcej, niż oczekiwano.

USA: WZROST INFLACJI

Indeks cen konsumpcyjnych, który mierzy koszty szerokiej gamy towarów i usług, wzrósł w sierpniu o 0,6% w porównaniu do lipca i 3.7% rok do roku.
Rynki spodziewały się się odpowiednio wzrostów o 0,6% i 3,6%
Dla przypomnienia w lipcu inflacja w USA była na poziomie 3.2%

Do wzrostu inflacji najbardziej przyczynił się ceny energii, urosły o 5.6% i ceny benzyny, które wystrzeliły o prawie 11%.

kolei inflacja bazowa, czyli z wyłączeniem cen energii i żywności wzrosła w ujęciu ujęciu rocznym o 4.3% Odczyt jest zgodny z szacunkami rynków. Z kolei w ujęciu miesięcznym inflacja bazowa wzrosła o 0.3% co jest wynikiem nieznacznie gorszym od oczekiwań analityków, którzy obstawiali wzrost na poziomie 0.2%.

USA: WZROST INFLACJI

Decydenci Rezerwy Federalnej koncentrują się bardziej na wskaźniku bazowym, ponieważ zapewnia on lepsze wskazanie, dokąd zmierza inflacja w dłuższej perspektywie.
Posiedzenie FED zaplanowane jest na środę 20.09.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

WELLS FARGO Blisko 6% traciły w handlu przedseyjnym akcje amerykańskiego Banku Wells Fargo. Mimo wyższych od oczekiwań przychodów i zysku na akcję, inwestorów zaniepokoił...

USA

Apple otworzy mechanizm płatności w iPhone’ach dla konkurencji. Amerykańską spółkę zmusiła do tego Unia Europejska. A skorzystają przedsiębiorcy i konsumenci. CZYTAJ TEŻ: RAINBOW CHCE...

RYNKI

Sezon wynikowy na Wall Street otwiera dzisiaj Pepsico. Zyski spółki co prawda przewyższają prognozy analityków, ale spadający popyt w Ameryce północnej nie podoba się...

USA

To co może wpływać na studzenie euforii rynku po danych o inflacji są dane o liczbie wniosków o zasiłek. Amerykański Departament Pracy podał najnowsze...