Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

USA: TRUMP IDZIE NA WOJNĘ SĄDOWĄ Z BIG TECH

USA: TRUMP IDZIE NA WOJNĘ SĄDOWĄ Z BIG TECH
FOT. WIN MCNAMEE/GETTY IMAGES.

Były prezydent USA Donald Trump ogłosił w środę złożenie pozwu zbiorowego przeciwko Facebookowi, Twitterowi i Google’owi oraz ich szefom za dyskryminację konserwatystów na ich platformach i ich cenzurowanie. Polityk domaga się odblokowania swoich kont na portalach społecznościowych.


Trump, którego konta zostały zawieszone na Twitterze, Facebooku i należącym do Google’a serwisie YouTube, jest głównym powodem w zbiorowej skardze osób, które uważają się za ofiary cenzury portali. Były prezydent USA twierdzi, że Big Tech jest poza kontrolą co jest niebezpieczną sytuacją dla USA. „Jeśli mogą to zrobić mi, mogą to zrobić każdemu. I w rzeczy samej dokładnie to robią. Wyrzucają ludzi za nie wiadomo co. To nieprawdopodobne, co robią”- to słowa byłego prezydent podczas konferencji w swoim klubie golfowym w Bedminster w New Jersey.

Trump poinformował, że pozew złożył w sądzie federalnym na Florydzie i domaga się w nim przywrócenia zawieszonych kont oraz odszkodowań. Pozwane zostały zarówno firmy, jak i ich szefowie, Mark Zuckerberg, Jack Dorsey i Sundar Pichai. Komentatorzy zauważyli jednak, że regulaminy pozwanych serwisów wymagają, by pozwy wobec nich były kierowane do sądów w Kalifornii.


Media społecznościowe, zwłaszcza Twitter, były dla Trumpa głównym sposobem komunikacji z wyborcami. To właśnie wydarzenia z 6 stycznia spowodowały, że Twitter zawiesił konto Donalda Trumpa za podżeganie do przemocy. Po pozbawieniu go dostępu do głównych platform, były prezydent założył bloga, jednak niedługo później zrezygnował z tej inicjatywy. Obecnie niemal codziennie publikuje oświadczenia komentujące wydarzenia, formą często przypominające tweety. Wrócił też do publicznych wystąpień i wieców.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Silnie umocnienie dolara do euro po przytłaczającymi zwycięstwie Donalda Trumpa w prawyborach w Iowa.

EUROPA

W grudniu 2022 roku nastąpił spadek produkcji przemysłowej w strefie euro.

USA

Czy Microsoft zdeklasuje Google? Big Tech rozpoczyna dziś sezon wyników.

USA

Google zwolni 12 tysięcy pracowników - czyli aż 8 procent obecnego stanu. To pierwszy raz od 2013 roku, kiedy spółka zmniejszy poziom zatrudnienia. Wówczas...