Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

USA: RYNEK PRACY SŁABNIE

BANKRUCTWO USA

To, co z pewnością będzie musiał uwzględnić FED – to słabnący rynek pracy, który rósł w sierpniu dużo poniżej oczekiwań. Prywatne firmy stworzyły tylko 177 tys. nowych miejsc pracy.

USA: RYNEK PRACY SŁABNIE

Liczba nowych miejsc pracy była dużo niższa od konsensusu, który zakładał, że w sierpniu przybędzie w sektorze prywatnym 200 tys. nowych etatów.
dzisiejsze dane są też gorsze od tych lipcowych. Wtedy amerykańskie firmy stworzyły aż 371 tys. nowych miejsc pracy.

Raport, który okazał się słabszy od oczekiwań, pojawia się w momencie, gdy inwestorzy i ekonomiści są podzieleni w kwestii tego, czy inflacja w Stanach Zjednoczonych może kontynuować spadek do 2% bez znaczącego spowolnienia gospodarki. Siła rynku pracy była kluczowym powodem, dla którego gospodarka rosła w tym roku szybciej niż przewidywano.

Raport ADP był tradycyjnie postrzegany jako sygnał tego, co pokaże miesięczny raport o zatrudnieniu Departamentu Pracy. Jednak w zeszłym roku ADP zmieniał swoją metodologię co sprawia, że interpretacja publikowanych danych stała się mniej przewidywalna.

Miesięczny raport o zatrudnieniu Departamentu Pracy zostanie opublikowany w najbliższy piątek.


Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: