Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

USA: RYNEK PRACY SŁABNIE

USA: RYNEK PRACY SŁABNIE

Tylko 89 tys. nowych miejsc pracy stworzyły we wrześniu firmy w USA. To najgorszy odczyt od stycznia 2022 roku.

USA: RYNEK PRACY SŁABNIE

Liczba nowych miejsc pracy była dużo niższa od konsensusu, który zakładał, że we wrześniu przybędzie w sektorze prywatnym 155 tys. nowych etatów.

Wrześniowe dane pokazują, że od czerwca firmy w USA z miesiąca na miesiąc tworzą coraz mniej nowych miejsc pracy. A to może oznaczać, że rynek pracy w USA powoli się psuje.

Według stacji CNBC najnowsze dane mogą być argumentem dla amerykańskiej Rezerwy Federalnej o zaprzestaniu podnoszenia stóp procentowych. ADP podało również, że roczny wzrost płac spowolnił o 6%, co stanowi 12. z rzędu miesięczny spadek.

W najbliższy piątek raport o zatrudnieniu opublikuje Departament Pracy.

USA: RYNEK PRACY SŁABNIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: