Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

USA ROZWAŻAJĄ CŁO NA ROSYJSKIE ALUMINIUM

USA zdecydują, czy wprowadzą cło na rosyjskie aluminium.

CŁO NA ROSYJSKIE ALUMINIUM
foto: pixabay.com

Stany Zjednoczone rozważają podniesienie ceł importowych na rosyjskie aluminium do 200%. Metal ten jest jednym z najważniejszych towarów importowanych przez USA z Rosji. Cło ma być kolejnym elementem nacisku na Rosję w celu wycofania się z wojny w Ukrainie.

200-proc. cło w praktyce będzie oznaczać koniec importu rosyjskiego aluminium do USA. Rosja jest drugim największym producentem aluminium na świecie. Kluczowym graczem w tym sektorze jest koncern RUSAL.

CZYTAJ TEŻ: BINANCE ZAWIESZA TRANSFERY DOLAROWE

Ceny aluminium na London Metal Exchange osiągnęły rekordowy poziom ponad 4073 USD za tonę w marcu 2022 r., Miesiąc po inwazji Rosji na Ukrainę. Obecnie spadły do poziomu 2527 dolarów za tonę.

Na informacji o gigantycznym cle wzrosły notowania grupy Kęty, która była wczoraj mocniej zyskującą, jedyną obok Pepco, spółką w indeksie WIG20. Akcje spółki zyskały niemal 2.5%.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...

USA

Nowe wnioski o zasiłek – na te dane jak co tydzień czekają inwestorzy w Stanach. Spodziewane jest 216 tysięcy wniosków. Ale dziś również kilka...