Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

USA RAPORT CHALLENGERA: 20.5 TYS. OSÓB STRACI PRACĘ W VI’21

Amerykański rynek pracy powoli się odbudowuje. Potwierdza to dzisiejszy raport Challengera – czyli środkowy z trzech aktów najważniejszych miesięcznych danych z rynku pracy w USA.

USA RAPORT CHALLENGERA: 20.5 TYS. OSÓB STRACI PRACĘ W VI'21

Liczba planowanych przez amerykańskie firmy zwolnień wynosi niespełna 20 i pół tysiąca osób. Miesiąc wcześniej było o 4 tysiące więcej. To najmniej od ponad 2 lat. Dla przypomnienia na początku pandemii w USA w kwietniu 2020 r. raport szacował zwolnienia w amerykańskiej gospodarce na 671 tys. osób.

Raport Challengera to informacja o planowanej liczbie zwolnień w USA, w podziale na gałęzie przemysłu oraz regiony. Nie uwzględnia wypowiedzeń umów przez pracowników oraz przejść na emerytury. Publikowany jest przez Challenger, Gray & Christmast, firmę, zajmująca się outplacementem (m.in. doradztwem i poszukiwaniem zatrudnienia dla zwalnianych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

W Polsce stopa bezrobocia w maju wyniosła 5,1%.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Ćwierć miliona Ukraińców znalazło miejsca pracy w Polsce. O sytuacji uchodźców z Ukrainy w Polsce rozmawiał o poranku Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem...

ŚWIAT

FED skupi się na walce z inflacją oraz na maksymalizacji zatrudnienia, wynika z wystąpienia szefa FED przed komisją bankową senatu USA.

BIZNES I POLITYKA

Dane o inflacji PPI w maju pokazują wysokie ceny producentów w USA.

%d bloggers like this: