Connect with us

Hi, what are you looking for?

USA

USA RAPORT CHALLENGERA: 20.5 TYS. OSÓB STRACI PRACĘ W VI’21

Amerykański rynek pracy powoli się odbudowuje. Potwierdza to dzisiejszy raport Challengera – czyli środkowy z trzech aktów najważniejszych miesięcznych danych z rynku pracy w USA.

Liczba planowanych przez amerykańskie firmy zwolnień wynosi niespełna 20 i pół tysiąca osób. Miesiąc wcześniej było o 4 tysiące więcej. To najmniej od ponad 2 lat. Dla przypomnienia na początku pandemii w USA w kwietniu 2020 r. raport szacował zwolnienia w amerykańskiej gospodarce na 671 tys. osób.

Raport Challengera to informacja o planowanej liczbie zwolnień w USA, w podziale na gałęzie przemysłu oraz regiony. Nie uwzględnia wypowiedzeń umów przez pracowników oraz przejść na emerytury. Publikowany jest przez Challenger, Gray & Christmast, firmę, zajmująca się outplacementem (m.in. doradztwem i poszukiwaniem zatrudnienia dla zwalnianych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Trzeci tydzień z rzędu w USA rośnie liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

RYNKI

FED obniża prognozy wzrostu gospodarczego dla Stanów Zjednoczonych - ale jednocześnie sygnalizuje, że podwyżki stóp mogą nastąpić wcześniej, niż wcześniej oczekiwano.

USA

Amerykański bank centralny zdecyduje dziś o wysokości stóp procentowych za oceanem. Komunikat po posiedzeniu będzie ogłoszony o 20stej polskiego czasu.

OTOCZENIE MAKRO

Rosną oczekiwania inflacyjne w USA. Amerykanie, którzy wzięli udział w ankiecie dotyczącej oczekiwań – spodziewają się, że w krótkim terminie inflacja będzie rosła średnio...