Connect with us

Hi, what are you looking for?

USA

USA: RAPORT ADP 692 TYS. W V’21

Lepsze od oczekiwań, ale gorsze niż miesiąc temu dane z amerykańskiego rynku pracy. Zgodnie z najnowszym raportem ADP w sektorze prywatnym w maju zatrudniono 692 tysiące osób.

To więcej niż oczekiwano, ekonomiści szacowali, że zatrudnienie na poziomie 600 tysięcy osób. W kwietniu pracę w sektorze prywatnym znalazły 742 tysiące Amerykanów.

Raport ADP to raport przedstawiający szacunkową zmianę zatrudnienia w USA w poprzednim miesiącu, w sektorze prywatnym, poza rolnictwem. Bazuje na danych uzyskanych od amerykańskich klientów ADP. A jutro ciąg dalszy danych z amerykańskiego rynku pracy – raport Challengera, a w piątek liczba nowych etatów i stopa bezrobocia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Rosną oczekiwania inflacyjne w USA. Amerykanie, którzy wzięli udział w ankiecie dotyczącej oczekiwań – spodziewają się, że w krótkim terminie inflacja będzie rosła średnio...

OTOCZENIE MAKRO

Inflacja w USA zwalnia. Miesięczny wzrost cen był w sierpniu najniższy od stycznia. Ale w ujęciu rocznym to nadal potężne 5.3% wzrostu cen.

FINANSE OSOBISTE

Czy dojdzie do historycznej podwyżki podatków w Stanach Zjednoczonych? Taki projekt złożyła właśnie partia Demokratyczna. Większe wpływy z podatków mają zapewnić finansowanie polityki socjalnej...

RYNKI

Ceny których żądają producenci od swoich klientów (tzw. inflacja PPI, czyli Producer Price Index) rosną w USA w tempie nienotowanym w historii.