Connect with us

Hi, what are you looking for?

USA

USA: PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA W IV + 0.7% M/M

Negatywne dane o produkcji przemysłowej w kwietniu napłynęły ze Stanów Zjednoczonych.

Jak podał amerykański bank centralny w kwietniu produkcja przemysłowa za oceanem wzrosła o 0,7 procent w porównaniu z marcem. To mniej niż szacowali analitycy którzy zakładali wzrost na poziomie 1 procenta miesiąc do miesiąca. Przypomnijmy w marcu produkcja w USA wzrosła – po korekcie o 2,4 procent.

Natomiast wykorzystanie mocy produkcyjnych w USA wyniosło w kwietniu br. 74,9% wobec 74,4% w poprzednim miesiącu, podał Fed w komunikacie.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Inflacja w USA zwalnia. Miesięczny wzrost cen był w sierpniu najniższy od stycznia. Ale w ujęciu rocznym to nadal potężne 5.3% wzrostu cen.

FINANSE OSOBISTE

Czy dojdzie do historycznej podwyżki podatków w Stanach Zjednoczonych? Taki projekt złożyła właśnie partia Demokratyczna. Większe wpływy z podatków mają zapewnić finansowanie polityki socjalnej...

RYNKI

Ceny których żądają producenci od swoich klientów (tzw. inflacja PPI, czyli Producer Price Index) rosną w USA w tempie nienotowanym w historii.

RYNKI

Ameryka dyskutuje, czy szefowie Fed powinni grać na giełdzie - w czasie, kiedy miliardy dolarów pompowane przez bank centralny na rynek wynoszą giełdowe indeksy...