Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

USA – PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA W IV + 0.7% M/M

Negatywne dane o produkcji przemysłowej w kwietniu napłynęły ze Stanów Zjednoczonych.

PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA USA

PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA W USA

Jak podał amerykański bank centralny w kwietniu produkcja przemysłowa za oceanem wzrosła o 0,7 procent w porównaniu z marcem. To mniej niż szacowali analitycy którzy zakładali wzrost na poziomie 1 procenta miesiąc do miesiąca. Przypomnijmy w marcu produkcja w USA wzrosła – po korekcie o 2,4 procent.

Natomiast wykorzystanie mocy produkcyjnych w USA wyniosło w kwietniu br. 74,9% wobec 74,4% w poprzednim miesiącu, podał Fed w komunikacie.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Rekordowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej spłynęły zza oceanu. Grudniowy indeks wyniósł 7% i jest najwyższy od czasów prezydentury Ronalda Reagana.

ŚWIAT

Już 3 biliony dolarów warty jest amerykański technologiczny gigant - firma Apple. Wczoraj za jedną akcję płacono ponad 182 dolary a jeszcze rok temu...

COVID

15.5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem - to najświeższe dane z ostatniej doby z resortu zdrowia. Zmarły 794 osoby - to rekord 4 fali pandemii....

POLSKA

Produkcja przemysłowa osiągnęła w listopadzie wartość o 15,2 procent wyższą niż rok wcześniej. To najwyższa dynamika produkcji od czerwca, oraz blisko dwa razy wyższy...