Connect with us

Hi, what are you looking for?

MAKRO

USA: PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA W IV + 0.7% M/M

Negatywne dane o produkcji przemysłowej w kwietniu napłynęły ze Stanów Zjednoczonych.

Jak podał amerykański bank centralny w kwietniu produkcja przemysłowa za oceanem wzrosła o 0,7 procent w porównaniu z marcem. To mniej niż szacowali analitycy którzy zakładali wzrost na poziomie 1 procenta miesiąc do miesiąca. Przypomnijmy w marcu produkcja w USA wzrosła – po korekcie o 2,4 procent.

Natomiast wykorzystanie mocy produkcyjnych w USA wyniosło w kwietniu br. 74,9% wobec 74,4% w poprzednim miesiącu, podał Fed w komunikacie.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.