Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

USA: OCZEKIWANIA WOBEC SPÓŁEK SPADAJĄ NAJSZYBCIEJ OD POCZĄTKU PANDEMII

Oczekiwania wobec spółek w USA spadają najszybciej od początku pandemii. Takie tempo zwiastuje nie tylko niskie dywidendy – ale też recesję – zauważa bank Goldman Sachs.

USA
FOT.: Ravi Patel/Unsplash

Oczekiwania zysków od amerykańskich spółek giełdowych spadają najszybciej od pandemii COVID-19, a wcześniej tak szybko spadały tylko w czasie Wielkiego Kryzysu lat 30-tych XX wieku. Taką analizę – dwa dni przed startem sezonu wyników w USA – przedstawił bank Goldman Sachs.

CZYTAJ TEŻ: DAVOS BOI SIĘ POLIKRYZYSU. THE GLOBAL RISK REPORT 2023

Wskaźnik spodziewanego zysku na akcję, czyli EPS, dla indeksu S&P500 w ciągu ostatniego miesiąca spadł o aż 4 procent i znalazł się na poziomie najniższym od marca 2020 roku.

To oznacza, że analitycy inwestycyjni przeszacowali w dół zyski, których spodziewają się od spółek należących do indeksu. Goldman Sachs zauważa, że kiedy w przeszłości oczekiwania wyników przeszacowywane były w zbliżonym tempie – zwiastowało to recesję w USA.

CZYTAJ TEŻ: BANK ŚWIATOWY TNIE PROGNOZY DLA POLSKI I ŚWIATA

W piątek przed sesją w USA poznamy wyniki szeregu banków, w tym samego Goldman Sachsa, w przypadku którego rynek spodziewa się zysku w wysokości 5 dolarów 46 centów na akcję – co oznacza prawie 50sięcio procentowy spadek w stosunku do zeszłego roku.

Wyniki amerykańskich spółek – i to jak wpływają na ceny akcji na GPW – śledź na antenie telewizji BIZNES24.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

USA: OCZEKIWANIA WOBEC SPÓŁEK SPADAJĄ NAJSZYBCIEJ OD POCZĄTKU PANDEMII

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

"Pieniądze zostaw na Ziemi" - mówi dawny najbogatszy Ziemianin do obecnie najbogatszego Ziemianina. Założyciel Microsoftu Bill Gates skrytykował plany podboju Marsa snute przez Elona...

USA

Bezrobocie w USA najniższe od 1969 roku. Pierwszy miesiąc 2023 roku przyniósł gigantyczny wzrost liczby etatów.

USA

Amazon pobił oczekiwania rynku. Swoje wyniki za 4 kwartał opublikował również Amazon. Spółka należąca do jednego z najbogatszych ludzi na ziemi miała ponad 149...

USA

Coraz mniej wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA.

%d bloggers like this: