Connect with us

Hi, what are you looking for?

FIRMA

USA: OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA W FIRMACH?

Prezydent USA Joe Biden zaapelował do prywatnych firm, by wprowadziły obowiązek szczepienia się przeciw COVID-19 wśród swoich pracowników. Apel prezydenta nastąpił tuż po tym, gdy amerykańska agencja żywności i leków zatwierdziła szczepionkę firm Pfizer-Biontech.

Joe Biden w swoim wystąpieniu kierował prośbę o rozpoczęcie obowiązkowych szczepień do przedsiębiorców, przywódców organizacji pozarządowych, władz lokalnych i stanowych. „ten kto czekał z wprowadzaniem wymogów szczepień na pełną aprobatę FDA, wzywam cię, byś to teraz zrobił” – mówił prezydent podczas wystąpienia w Białym Domu. Obecnie w Stanach Zjednoczonych obowiązek szczepienia się dotyczy wszystkich pracowników federalnych oraz żołnierzy.

Joe Biden namawiał w swoim wystąpieniu wszystkich obywateli, którzy nie zdecydowali się zaszczepić by to uczynili jak najszybciej i nie czekali, bo choć zdarzają się w szpitalach chorzy zaszczepieni na COVID, to w większości umierają lub ciężko przechodzą chorobę osoby niezaszczepione.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

Powiat łęczyński - na terenie którego działa LW Bogdanka - spełnia warunki zakwalifikowania go do tzw. żółtej strefy pod względem liczby nowych zakażeń. Tamtejszy...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.