Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

USA: OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA W FIRMACH?

Prezydent USA Joe Biden zaapelował do prywatnych firm, by wprowadziły obowiązek szczepienia się przeciw COVID-19 wśród swoich pracowników. Apel prezydenta nastąpił tuż po tym, gdy amerykańska agencja żywności i leków zatwierdziła szczepionkę firm Pfizer-Biontech.

USA: OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA W FIRMACH?

Joe Biden w swoim wystąpieniu kierował prośbę o rozpoczęcie obowiązkowych szczepień do przedsiębiorców, przywódców organizacji pozarządowych, władz lokalnych i stanowych. „ten kto czekał z wprowadzaniem wymogów szczepień na pełną aprobatę FDA, wzywam cię, byś to teraz zrobił” – mówił prezydent podczas wystąpienia w Białym Domu. Obecnie w Stanach Zjednoczonych obowiązek szczepienia się dotyczy wszystkich pracowników federalnych oraz żołnierzy.

Joe Biden namawiał w swoim wystąpieniu wszystkich obywateli, którzy nie zdecydowali się zaszczepić by to uczynili jak najszybciej i nie czekali, bo choć zdarzają się w szpitalach chorzy zaszczepieni na COVID, to w większości umierają lub ciężko przechodzą chorobę osoby niezaszczepione.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...