Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

USA – OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA W FIRMACH?

Prezydent USA Joe Biden zaapelował do prywatnych firm, by wprowadziły obowiązek szczepienia się przeciw COVID-19 wśród swoich pracowników. Apel prezydenta nastąpił tuż po tym, gdy amerykańska agencja żywności i leków zatwierdziła szczepionkę firm Pfizer-Biontech.

USA - OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA W FIRMACH?

Joe Biden w swoim wystąpieniu kierował prośbę o rozpoczęcie obowiązkowych szczepień do przedsiębiorców, przywódców organizacji pozarządowych, władz lokalnych i stanowych. „ten kto czekał z wprowadzaniem wymogów szczepień na pełną aprobatę FDA, wzywam cię, byś to teraz zrobił” – mówił prezydent podczas wystąpienia w Białym Domu. Obecnie w Stanach Zjednoczonych obowiązek szczepienia się dotyczy wszystkich pracowników federalnych oraz żołnierzy.

CZYTAJ TEŻ: MILION OSÓB NA KWARANTANNIE. WIĘCEJ, NIŻ NA BEZROBOCIU

Joe Biden namawiał w swoim wystąpieniu wszystkich obywateli, którzy nie zdecydowali się zaszczepić by to uczynili jak najszybciej i nie czekali, bo choć zdarzają się w szpitalach chorzy zaszczepieni na COVID, to w większości umierają lub ciężko przechodzą chorobę osoby niezaszczepione.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

USA - OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA W FIRMACH?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

COVID

COVID zabił w ciągu dwóch lat co pięćsetnego człowieka. WHO przedstawiło swoje szacunku ponad dwukrotnie przekraczające oficjalne rządowe dane o zgonach spowodowanych pandemią.

BIZNES I POLITYKA

Trumpa w białym domu nie ma, ale Make America Great Again pozostało. Joe Biden w state of the union, najważniejszym przemówieniu prezydenckim w USA,...

%d bloggers like this: