Connect with us

Hi, what are you looking for?

USA

USA: NASTROJE WRACAJĄ PRZED PANDEMIĘ. INDEKS CONFERENCE BOARD NAJWYŻEJ OD LUTEGO 2020

Amerykańscy konsumenci wracają do nastrojów sprzed pandemii. Indeks Conference Board po raz pierwszy od lutego 2020 roku przekroczył poziom 127 punktów.

Conference Board to jeden z najważniejszych amerykańskich indeksów pokazujących nastroje wśród gospodarstw domowych. Ankieterzy Conference Board co miesiąc przepytują 5 tysięcy gospodarstw z ich oceny aktualnej sytuacji ekonomicznej i oczekiwań co do przyszłości. Czerwcowe odpowiedzi okazały się na tyle optymistyczne, że indeks powędrował w okolice historycznych szczytów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Trzeci tydzień z rzędu w USA rośnie liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

RYNKI

FED obniża prognozy wzrostu gospodarczego dla Stanów Zjednoczonych - ale jednocześnie sygnalizuje, że podwyżki stóp mogą nastąpić wcześniej, niż wcześniej oczekiwano.

USA

Amerykański bank centralny zdecyduje dziś o wysokości stóp procentowych za oceanem. Komunikat po posiedzeniu będzie ogłoszony o 20stej polskiego czasu.

OTOCZENIE MAKRO

Rosną oczekiwania inflacyjne w USA. Amerykanie, którzy wzięli udział w ankiecie dotyczącej oczekiwań – spodziewają się, że w krótkim terminie inflacja będzie rosła średnio...