Connect with us

Hi, what are you looking for?

USA

USA: NAJMNIEJ NOWYCH POSAD OD MARCA (RAPORT ADP)

Fatalne dane z amerykańskiego rynku pracy. W lipcu przybyło tylko 330 tysięcy etatów – szacuje prywatna firma ADP, potentat amerykańskiego rynku oprogramowania kadrowo-płacowego.

FOT.: Leif Christoph Gottwald / Unsplash

330 tysięcy nowych pracy w sektorze poza rolnictwem to najmniej od marca tego roku – i o ponad połowę mniej, niż spodziewał się rynek. Analitycy obstawiali 680 tysięcy nowych posad.
Raport ADP rozpoczyna trzy kluczowe dni z rynkiem pracy w USA. Jutro poznamy raport Challengera mówiący o planowanych zwolnieniach. A w piątek kulminacja – czyli oficjalne, rządowe dane o liczbie nowych miejsc pracy, oraz o stopie bezrobocia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Trzeci tydzień z rzędu w USA rośnie liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

RYNKI

FED obniża prognozy wzrostu gospodarczego dla Stanów Zjednoczonych - ale jednocześnie sygnalizuje, że podwyżki stóp mogą nastąpić wcześniej, niż wcześniej oczekiwano.

USA

Amerykański bank centralny zdecyduje dziś o wysokości stóp procentowych za oceanem. Komunikat po posiedzeniu będzie ogłoszony o 20stej polskiego czasu.

OTOCZENIE MAKRO

Rosną oczekiwania inflacyjne w USA. Amerykanie, którzy wzięli udział w ankiecie dotyczącej oczekiwań – spodziewają się, że w krótkim terminie inflacja będzie rosła średnio...