Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

USA: NAJMNIEJ NOWYCH POSAD OD MARCA (RAPORT ADP)

Fatalne dane z amerykańskiego rynku pracy. W lipcu przybyło tylko 330 tysięcy etatów – szacuje prywatna firma ADP, potentat amerykańskiego rynku oprogramowania kadrowo-płacowego.

USA: NAJMNIEJ NOWYCH POSAD OD MARCA (RAPORT ADP)
FOT.: Leif Christoph Gottwald / Unsplash

330 tysięcy nowych pracy w sektorze poza rolnictwem to najmniej od marca tego roku – i o ponad połowę mniej, niż spodziewał się rynek. Analitycy obstawiali 680 tysięcy nowych posad.
Raport ADP rozpoczyna trzy kluczowe dni z rynkiem pracy w USA. Jutro poznamy raport Challengera mówiący o planowanych zwolnieniach. A w piątek kulminacja – czyli oficjalne, rządowe dane o liczbie nowych miejsc pracy, oraz o stopie bezrobocia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Oczekiwania inflacyjne w USA są najniższe od dwóch lat - wynika z danych opublikowanych przez FED w Nowym Jorku.

USA

Dziś amerykanie próbowali sprzedać obligacje o wartości 50 mld dolarów. Tom di Galoma współkierujący nowojorską spółką BTIG powiedział MarketWatch, że aukcja poszła źle.

USA

Amerykańscy inwestorzy czekają na jutrzejsze dane o inflacji w listopadzie oraz środową decyzję Komitetu Otwartego Rynku Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych. Piątkowa sesja...

RYNKI

Polityka zdominuje pierwszą połowę tego tygodnia. Nie zabraknie jednak danych makro, jak i pierwszego od dwóch lat prawdziwego IPO na głównym rynku. Dziś o...

%d