Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

USA: NAJMNIEJ NOWYCH POSAD OD MARCA (RAPORT ADP)

Fatalne dane z amerykańskiego rynku pracy. W lipcu przybyło tylko 330 tysięcy etatów – szacuje prywatna firma ADP, potentat amerykańskiego rynku oprogramowania kadrowo-płacowego.

USA: NAJMNIEJ NOWYCH POSAD OD MARCA (RAPORT ADP)
FOT.: Leif Christoph Gottwald / Unsplash

330 tysięcy nowych pracy w sektorze poza rolnictwem to najmniej od marca tego roku – i o ponad połowę mniej, niż spodziewał się rynek. Analitycy obstawiali 680 tysięcy nowych posad.
Raport ADP rozpoczyna trzy kluczowe dni z rynkiem pracy w USA. Jutro poznamy raport Challengera mówiący o planowanych zwolnieniach. A w piątek kulminacja – czyli oficjalne, rządowe dane o liczbie nowych miejsc pracy, oraz o stopie bezrobocia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

ŚWIAT

Szef amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził determinację tamtejszego banku centralnego do obniżenia inflacji i powiedział, że agresywne podwyżki stóp możliwe są już w...

%d bloggers like this: