Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

USA KONTRA AMAZON I SPOKÓJ INWESTORÓW

Stany Zjednoczone pozwały Amazon za łamanie prawa poprzez nieuczciwe niszczenie konkurencji. Pozew złożony we wtorek przez prokuratora generalnego Dystryktu Kolumbii dołącza do niedawnych rządowych spraw antymonopolowych przeciwko Google i Facebookowi.

WYNIKI AMAZONA

Niektórzy niezależni sprzedawcy, którzy prowadzą sprzedaż w cyfrowym centrum handlowym Amazona skarżą się, że koncern dyktuje im warunki prowadzenia witrynach handlowych w sposób który sprawia, że ​​produkty są co raz droższe.

Prokurator generalny Karl Racine uczynił tę tezę centralnym punktem swojego pozwu przeciw firmie Jeffa Bezosa. Zawiłość amerykańskich przepisów antymonopolowych sprawie, że niezwykle trudno jest pozwać gigantów technologicznych za ich łamanie. Ale pozew przeciwko Amazonowi omija ten problem, wysuwają tezę, że gigant technologiczny szkodzi społeczeństwu dokładnie w ten sam sposób, w jaki XIX-wieczne koleje i giganty stalowe przyczyniały się do niszczenia konkurencji i wymuszały podnoszenia cen.

USA KONTRA AMAZON

A pozew przeciw Amazonowi nie zrobił większego wrażenia na inwestorach. Podczas gdy główne amerykańskie indeksy notowały niewielkie spadki, akcje spółki Jeffa Bezosa zyskiwały a w dodatku były jedną z kilku najchętniej handlowanych spółek na rynku.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

USA KONTRA AMAZON I SPOKÓJ INWESTORÓW

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Kolejne dobre dane ze Stanów – po środowym odczycie niższej od oczekiwań inflacji CPI otrzymaliśmy dane o malejącej inflacji producenckiej – dały rynkom nadzieje...

ŚWIAT

Inflacja CPI w USA sięgnęła 8.5%.

ŚWIAT

Elon Musk sprzedał akcje Tesli mimo wcześniejszych deklaracji, że tego nie zrobi.

ŚWIAT

Tuż przed godziną 17:00 spikerka Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi wylądowała w Tajpej na Tajwanie. Jej wizyta – pierwsza taka od 1997 roku –...

%d bloggers like this: