Connect with us

Hi, what are you looking for?

HANDEL

USA KONTRA AMAZON I SPOKÓJ INWESTORÓW

Stany Zjednoczone pozwały Amazon za łamanie prawa poprzez nieuczciwe niszczenie konkurencji. Pozew złożony we wtorek przez prokuratora generalnego Dystryktu Kolumbii dołącza do niedawnych rządowych spraw antymonopolowych przeciwko Google i Facebookowi.

Niektórzy niezależni sprzedawcy, którzy prowadzą sprzedaż w cyfrowym centrum handlowym Amazona skarżą się, że koncern dyktuje im warunki prowadzenia witrynach handlowych w sposób który sprawia, że ​​produkty są co raz droższe.

Prokurator generalny Karl Racine uczynił tę tezę centralnym punktem swojego pozwu przeciw firmie Jeffa Bezosa. Zawiłość amerykańskich przepisów antymonopolowych sprawie, że niezwykle trudno jest pozwać gigantów technologicznych za ich łamanie. Ale pozew przeciwko Amazonowi omija ten problem, wysuwają tezę, że gigant technologiczny szkodzi społeczeństwu dokładnie w ten sam sposób, w jaki XIX-wieczne koleje i giganty stalowe przyczyniały się do niszczenia konkurencji i wymuszały podnoszenia cen.

A pozew przeciw Amazonowi nie zrobił większego wrażenia na inwestorach. Podczas gdy główne amerykańskie indeksy notowały niewielkie spadki, akcje spółki Jeffa Bezosa zyskiwały a w dodatku były jedną z kilku najchętniej handlowanych spółek na rynku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.