Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

USA KONTRA AMAZON I SPOKÓJ INWESTORÓW

Stany Zjednoczone pozwały Amazon za łamanie prawa poprzez nieuczciwe niszczenie konkurencji. Pozew złożony we wtorek przez prokuratora generalnego Dystryktu Kolumbii dołącza do niedawnych rządowych spraw antymonopolowych przeciwko Google i Facebookowi.

USA KONTRA AMAZON I SPOKÓJ INWESTORÓW

Niektórzy niezależni sprzedawcy, którzy prowadzą sprzedaż w cyfrowym centrum handlowym Amazona skarżą się, że koncern dyktuje im warunki prowadzenia witrynach handlowych w sposób który sprawia, że ​​produkty są co raz droższe.

Prokurator generalny Karl Racine uczynił tę tezę centralnym punktem swojego pozwu przeciw firmie Jeffa Bezosa. Zawiłość amerykańskich przepisów antymonopolowych sprawie, że niezwykle trudno jest pozwać gigantów technologicznych za ich łamanie. Ale pozew przeciwko Amazonowi omija ten problem, wysuwają tezę, że gigant technologiczny szkodzi społeczeństwu dokładnie w ten sam sposób, w jaki XIX-wieczne koleje i giganty stalowe przyczyniały się do niszczenia konkurencji i wymuszały podnoszenia cen.

USA KONTRA AMAZON

A pozew przeciw Amazonowi nie zrobił większego wrażenia na inwestorach. Podczas gdy główne amerykańskie indeksy notowały niewielkie spadki, akcje spółki Jeffa Bezosa zyskiwały a w dodatku były jedną z kilku najchętniej handlowanych spółek na rynku.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

4 podwyżki stóp procentowych za oceanem prognozuje Goldman Sachs. Pierwsza miałaby nastąpić już w marcu. Powód? Przyspieszająca inflacja, która jest najwyższa od 40 lat...

OTOCZENIE MAKRO

Rekordowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej spłynęły zza oceanu. Grudniowy indeks wyniósł 7% i jest najwyższy od czasów prezydentury Ronalda Reagana.

ŚWIAT

Już 3 biliony dolarów warty jest amerykański technologiczny gigant - firma Apple. Wczoraj za jedną akcję płacono ponad 182 dolary a jeszcze rok temu...

COVID

15.5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem - to najświeższe dane z ostatniej doby z resortu zdrowia. Zmarły 794 osoby - to rekord 4 fali pandemii....