Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

USA: INFLACYJNY SZOK!

Po raz pierwszy od 2008 roku, czyli upadku Lehman Brothers inflacja CPI w Stanach Zjednoczonych osiągnęła poziom 5% – poinformowało rządowe Biuro Statystyki Pracy. Tak duży wzrost inflacji zaskoczył ekonomistów, którzy spodziewali niższego odczytu, na poziomie 4,7%.

USA: INFLACYJNY SZOK!

Inflacja CPI miesiąc do miesiąca wyniosła w maju 0,6%.

Już w kwietniu tego roku wskaźnik inflacji był na bardzo wysokim poziomie 4.2% R/R. Z kolei w marcu amerykańska inflacja CPI osiągnęła wartość 2.6%, w lutym wskaźnik ten wynosił tylko 1.7%.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Świetne, czyli fatalne dane z USA. Rynek pracy okazał się tak mocny, że może to oznaczać odsunięcie marzeń inwestorów giełdowych o spowolnienie podwyżek stóp...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że indeks PMI dla przemysłu w Polsce zwiastuje niewielką nadzieję rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z ekonomistą Markiem Zuberem.

USA

Wysoka inflacja szkodzi amerykańskiej gospodarce jak COVID. Indeks ISM dla przemysłu - pokazujący plany menedżerów zakupu - po raz pierwszy od kwietnia 2020 roku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zamrożeniu cen gazu na poziomie dwustu złotych za megawatogodzinę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Łukaszem Dębskim, European Desk Managerem w Ignitis Polska.

%d bloggers like this: