Connect with us

Hi, what are you looking for?

USA

USA: INFLACYJNY SZOK!

Po raz pierwszy od 2008 roku, czyli upadku Lehman Brothers inflacja CPI w Stanach Zjednoczonych osiągnęła poziom 5% – poinformowało rządowe Biuro Statystyki Pracy. Tak duży wzrost inflacji zaskoczył ekonomistów, którzy spodziewali niższego odczytu, na poziomie 4,7%.

Inflacja CPI miesiąc do miesiąca wyniosła w maju 0,6%.

Już w kwietniu tego roku wskaźnik inflacji był na bardzo wysokim poziomie 4.2% R/R. Z kolei w marcu amerykańska inflacja CPI osiągnęła wartość 2.6%, w lutym wskaźnik ten wynosił tylko 1.7%.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.