Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

INFLACJA B2B W USA NAJWYŻSZA W HISTORII

Ceny których żądają producenci od swoich klientów (tzw. inflacja PPI, czyli Producer Price Index) rosną w USA w tempie nienotowanym w historii.

INFLACJA B2B W USA NAJWYŻSZA W HISTORII
FOT.: Rob Lambert / Unsplash

W sierpniu 2021 roku ceny produkcji przemysłowej były w USA o 8.3% wyższe, niż przed rokiem. To najwyższy wzrost cen w historii mierzenia inflacji producenckiej w USA. Rynek spodziewał się inflacji na poziomie 8.2%.
W ujęciu miesięcznym PPI skoczyło w sierpniu o 0.7 proc. zamiast oczekiwanych przez rynek 0.6 procent.

INFLACJA B2B W USA NAJWYŻSZA W HISTORII
INFLACJA B2B W USA NAJWYŻSZA W HISTORII

Inflacja cen produkcji (PPI) jest bardziej zmienna, niż inflacja cen na rynku konsumenckim. Dlatego w czasie narastania inflacji często rośnie mocniej, niż CPI, ale później mocniej spada.

Przy wyliczaniu PPI pod uwagę brane są trzy główne trzy główne kategorie: surowce, półfabrykaty i produkty gotowe.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Inflacja w Polsce na dwucyfrowym poziomie - ta, z którą muszą się mierzyć firmy. Ceny produkcji sprzedanej wzrosły w grudniu o prawie 15 procent...

OTOCZENIE MAKRO

Rekordowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej spłynęły zza oceanu. Grudniowy indeks wyniósł 7% i jest najwyższy od czasów prezydentury Ronalda Reagana.

ŚWIAT

Już 3 biliony dolarów warty jest amerykański technologiczny gigant - firma Apple. Wczoraj za jedną akcję płacono ponad 182 dolary a jeszcze rok temu...

COVID

15.5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem - to najświeższe dane z ostatniej doby z resortu zdrowia. Zmarły 794 osoby - to rekord 4 fali pandemii....