Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

PONAD 1.5 MLD USD NA POMOC DLA UKRAINY

Odpowiemy, jeśli Rosja użyje na Ukrainie broni masowego rażenia – zadeklarował prezydent USA Joe Biden po spotkaniu z przywódcami NATO i G7 w Brukseli.

PONAD 1.5 MLD USD NA POMOC DLA UKRAINY

Z kolei po szczycie Unii Europejskiej Joe Biden i szefowa Komisji Europejskiej Ursula Von der Leyen we wspólnym oświadczeniu napisali, że należy zintensyfikować wysiłki w celu koordynowania reakcji na unikanie sankcji na Rosję, kontynuować mobilizację i koordynację znaczącej pomocy humanitarnej, aby wspierać ludzi na Ukrainie oraz tych, którzy zostali zmuszeni do ucieczki przed wojną. Wspólna pomoc to ponad 1 miliard dolarów pomocy humanitarnej, którą Stany Zjednoczone są gotowe udzielić, oraz 550 milionów euro z UE – dodano.

PONAD 1.5 MLD USD NA POMOC DLA UKRAINY


Biden i von der Leyen podkreślili też, że USA i UE będą rozwijać współpracę w zakresie cyberbezpieczeństwa poprzez różnorodne działania, od wspierania rządu Ukrainy w zakresie cyberodporności i cyberobrony po zwalczanie nadużywania wirtualnej waluty w celu ominięcia sankcji.

JOE BIDEN PRZYLATUJE DZIŚ DO POLSKI

Dziś po południu prezydent Stanów Zjednoczonych przyleci. Joe Biden spędzi w naszym kraju ponad dobę. Omówi sytuację na Ukrainie z prezydentem Andrzejem Dudą i szefem rządu Mateuszem Morawieckim.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NOWE SANKCJE DLA ROSJI I GAZ DLA RESZTY. BIDEN PRZYLATUJE DO EUROPY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

O nowych wytycznych Komisji Europejskiej dla krajów wspólnoty, w sprawie wsparcia przedsiębiorstw rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dominiką Taranko ze Związku Przedsiębiorców i...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O strategicznym dla bezpieczeństwa rurociągu Baltic Pipe rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Jerzym Buzkiem, byłym premierem, byłym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, a obecnie...

BIZNES I POLITYKA

Putin włączy okupowane tereny do Rosji? Putin może już w piątek ogłosić aneksję okupowanych terytoriów- przewiduje brytyjski resort obrony.

BIZNES I POLITYKA

Trump oskarżony o wyłudzenie kredytów. Były prezydent USA Donald Trump, jego firma i troje dzieci zostali oskarżeni w środę przez prokurator Nowy Jork o...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: