Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

PONAD 1.5 MLD USD NA POMOC DLA UKRAINY

Odpowiemy, jeśli Rosja użyje na Ukrainie broni masowego rażenia – zadeklarował prezydent USA Joe Biden po spotkaniu z przywódcami NATO i G7 w Brukseli.

PONAD 1.5 MLD USD NA POMOC DLA UKRAINY

Z kolei po szczycie Unii Europejskiej Joe Biden i szefowa Komisji Europejskiej Ursula Von der Leyen we wspólnym oświadczeniu napisali, że należy zintensyfikować wysiłki w celu koordynowania reakcji na unikanie sankcji na Rosję, kontynuować mobilizację i koordynację znaczącej pomocy humanitarnej, aby wspierać ludzi na Ukrainie oraz tych, którzy zostali zmuszeni do ucieczki przed wojną. Wspólna pomoc to ponad 1 miliard dolarów pomocy humanitarnej, którą Stany Zjednoczone są gotowe udzielić, oraz 550 milionów euro z UE – dodano.

PONAD 1.5 MLD USD NA POMOC DLA UKRAINY


Biden i von der Leyen podkreślili też, że USA i UE będą rozwijać współpracę w zakresie cyberbezpieczeństwa poprzez różnorodne działania, od wspierania rządu Ukrainy w zakresie cyberodporności i cyberobrony po zwalczanie nadużywania wirtualnej waluty w celu ominięcia sankcji.

JOE BIDEN PRZYLATUJE DZIŚ DO POLSKI

Dziś po południu prezydent Stanów Zjednoczonych przyleci. Joe Biden spędzi w naszym kraju ponad dobę. Omówi sytuację na Ukrainie z prezydentem Andrzejem Dudą i szefem rządu Mateuszem Morawieckim.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NOWE SANKCJE DLA ROSJI I GAZ DLA RESZTY. BIDEN PRZYLATUJE DO EUROPY
PONAD 1.5 MLD USD NA POMOC DLA UKRAINY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

%d bloggers like this: