Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

USA I CHINY PRÓBUJĄ ZŁAGODZIĆ NAPIĘCIE

USA I CHINY
Valletta, stolica Malty

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan spotkał się na Malcie z szefem chińskiego MSZ Wangiem Yi – poinformowali w niedzielę wysocy rangą przedstawiciele amerykańskiej administracji.

Zgodnie z oświadczeniem Białego Domu niezapowiadane wcześniej rozmowy Sullivana i Wanga w weekend były częścią „trwających wysiłków, by utrzymać otwarte linie komunikacji i odpowiedzialnie zarządzać relacjami”.

Omawianie było również możliwe spotkanie przywódców obu państw w listopadzie w San Francisco podczas szczytu Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku.

CZYTAJ TEŻ: RYNKI W TYM TYGODNIU

Prezydent Biden od dłuższego czasu zapowiadał, że niebawem zamierza spotkać się z prezydentem Xi. Możliwym miejscem rozmów miał być szczyt G20 w Delhi, jednak chiński przywódca zrezygnował z udziału w wydarzeniu, co Biden przyjął z rozczarowaniem.

Wang i Sullivan ostatni raz spotkali się w Wiedniu w czerwcu. Ich spotkanie na Malcie zwołano po wizycie kilku urzędników wysokiego szczebla w Pekinie w ostatnich miesiącach i tuż przed spotkaniem Wanga z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem, który odbędzie się pod koniec tego tygodnia.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Sezon wynikowy na Wall Street otwiera dzisiaj JP Morgan Chase. Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie w pierwszym kwartale tego roku wypracował o...

USA

Dziś poznamy oczekiwania inflacyjne Amerykanów – kluczowe dla prognozowania przyszłego wzrostu cen. Czwartkowa sesja była spokojna, choć nie zabrakło ekstremalnych ruchów kursowych. Gośćmi zamknięcia...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są to dane nieco lepsze od oczekiwań analityków.

USA

Tak nerwowej reakcji na dane o amerykańskiej inflacji już dawno nie obserwowaliśmy na rynku. Chwilę po godzinie 14:30 dolar względem złotego czy euro dosłownie...