Connect with us

Hi, what are you looking for?

KRYPTO

USA: HAKERZY ZWRÓCILI POŁOWĘ ŁUPU, NA KONTA WRÓCIŁY TOKENY WARTE OK. $260 MLN

Oddali część łupu najprawdopodobniej dlatego, że trudno im było zamienić cyfrową skradzioną walutę na realną. Wyprawie i spieniężenie kryptowaluty blokuje system blockchain – tłumaczą eksperci pytani przez CNBC.

Według stacji hakerzy poinformowali, że są „gotowi do zwrotu” funduszy, po czym wczoraj ok. godziny 11 czasu nowojorskiego przelali ok. 258 mln dolarów.

We wtorek okazało się, że zniknęły warte ok. 600 mln dolarów tokeny z giełdy Poly Network, która prowadzi dość nietypową działalność, czyli umożliwia zamianę np. tokeny Ethereum na tokeny Bitcoin. Pierwsze informacje po ujawnieniu kradzieży sugerowały, że hakerzy sforsowali zabezpieczenia kryptograficzne samych walut. Później jednak giełda Poly Network przyznała, że to jednak błędy w oprogramowaniu samej giełdy pozwoliły hakerom przejąć tokeny warte 0.6 miliarda dolarów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.