Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KRYPTO

USA: HAKERZY ZWRÓCILI POŁOWĘ ŁUPU, NA KONTA WRÓCIŁY TOKENY WARTE OK. $260 MLN

USA: HAKERZY ZWRÓCILI POŁOWĘ ŁUPU, NA KONTA WRÓCIŁY TOKENY WARTE OK. $260 MLN

Oddali część łupu najprawdopodobniej dlatego, że trudno im było zamienić cyfrową skradzioną walutę na realną. Wyprawie i spieniężenie kryptowaluty blokuje system blockchain – tłumaczą eksperci pytani przez CNBC.

Według stacji hakerzy poinformowali, że są “gotowi do zwrotu” funduszy, po czym wczoraj ok. godziny 11 czasu nowojorskiego przelali ok. 258 mln dolarów.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA DOBIJA SPRZEDAŻ

We wtorek okazało się, że zniknęły warte ok. 600 mln dolarów tokeny z giełdy Poly Network, która prowadzi dość nietypową działalność, czyli umożliwia zamianę np. tokeny Ethereum na tokeny Bitcoin. Pierwsze informacje po ujawnieniu kradzieży sugerowały, że hakerzy sforsowali zabezpieczenia kryptograficzne samych walut. Później jednak giełda Poly Network przyznała, że to jednak błędy w oprogramowaniu samej giełdy pozwoliły hakerom przejąć tokeny warte 0.6 miliarda dolarów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

KRYPTO

Kurs Bitcoina, najpopularniejszej kryptowaluty świata przebił dziś 36 tys. dolarów, rosnąc do najwyższego poziomu od półtora roku. Notowania podbijają rosnące oczekiwania co do możliwości...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stało w banku Silvergate rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Danielem Kosteckim, głównym analitykiem rynków w CMC Markets.

EUROPA

W grudniu 2022 roku nastąpił spadek produkcji przemysłowej w strefie euro.

%d