Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

USA: ETATÓW PRZYBYWA, BEZROBOCIE W GÓRĘ

Gospodarka USA w czerwcu ponownie stworzyła nieco więcej miejsc pracy, niż oczekiwano. Mimo tego stopa bezrobocia lekko wzrosła.

USA: ETATÓW PRZYBYWA, BEZROBOCIE W GÓRĘ

Liczba miejsc pracy poza rolnictwem wzrosła w czerwcu o 206 tys., co jest wynikiem lepszym od prognoz na poziomie 200 tys., ale niższym od skorygowanego w dół wzrostu o 218 tys. w maju.

USA: ETATÓW PRZYBYWA, BEZROBOCIE W GÓRĘ

Natomiast stopa bezrobocia niespodziewanie wzrosła do 4,1%, co stanowi najwyższy poziom od października 2021 r. Rynek oczekiwał, że bezrobocie utrzyma się na poziomie 4 proc.

USA: ETATÓW PRZYBYWA, BEZROBOCIE W GÓRĘ

Zdaniem analityków słabe dane zwiększają szanse na cięcia stóp procentowych w USA i mogą wzmóc obawy o wzrost gospodarczy w dalszej części roku.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.