Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

USA: DOBRE DANE Z RYNKU PRACY. 406 TYS. WNIOSKÓW O ZASIŁEK, PROGNOZA 425 TYS.

Znów dobre wieści z amerykańskiego rynku pracy. Liczba bezrobotnych ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek w USA spadła w tym tygodniu do 406 tys. To o 72 tysiące mniej niż siedem dni wcześniej. Średnia krocząca za ostatnie 4 tygodnie wyniosła 458 750, tj. spadła o 46 000 wobec nieskorygowanych danych z poprzedniego tygodnia, podano także.

USA: DOBRE DANE Z RYNKU PRACY. 406 TYS. WNIOSKÓW O ZASIŁEK, PROGNOZA 425 TYS.

Odczyt amerykańskiego Departamentu Pracy z ostatniego tygodnia jest mniejszy od oczekiwań analityków, którzy prognozowali liczbę wniosków na poziomie 425 tys. Liczba osób składających podanie o zasiłek spada piaty tydzień z rzędu, co potwierdza ożywienie na rynku pracy w USA. Cztery tygodnie temu liczba wniosków spadła po raz pierwszy poniżej 500 tys. i od tej pory systematycznie maleje.
Dane o nowych wnioskach o zasiłek amerykańskie Ministerstwo Pracy podaje co tydzień. Cechują się one dużą zmiennością. Z tego powodu do analizy używana jest 4-tygodniowa średnia krocząca, powodująca wygładzenie zakresu zmian danych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

FED skupi się na walce z inflacją oraz na maksymalizacji zatrudnienia, wynika z wystąpienia szefa FED przed komisją bankową senatu USA.

BIZNES I POLITYKA

Dane o inflacji PPI w maju pokazują wysokie ceny producentów w USA.

ŚWIAT

W oczekiwaniu na ruch amerykańskiego komitetu otwartego rynku inwestorzy pozbywają się niemal wszystkich aktywów - pikują giełdowe indeksy, rosną rentowności obligacji a rynku kryptowalut...

BIZNES I POLITYKA

W USA inflacja najwyższa od Reagana - w maju wyniosła 8.6%.

%d bloggers like this: