Connect with us

Hi, what are you looking for?

USA

USA: DOBRE DANE Z RYNKU PRACY. 406 TYS. WNIOSKÓW O ZASIŁEK, PROGNOZA 425 TYS.

Znów dobre wieści z amerykańskiego rynku pracy. Liczba bezrobotnych ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek w USA spadła w tym tygodniu do 406 tys. To o 72 tysiące mniej niż siedem dni wcześniej. Średnia krocząca za ostatnie 4 tygodnie wyniosła 458 750, tj. spadła o 46 000 wobec nieskorygowanych danych z poprzedniego tygodnia, podano także.

Odczyt amerykańskiego Departamentu Pracy z ostatniego tygodnia jest mniejszy od oczekiwań analityków, którzy prognozowali liczbę wniosków na poziomie 425 tys. Liczba osób składających podanie o zasiłek spada piaty tydzień z rzędu, co potwierdza ożywienie na rynku pracy w USA. Cztery tygodnie temu liczba wniosków spadła po raz pierwszy poniżej 500 tys. i od tej pory systematycznie maleje.
Dane o nowych wnioskach o zasiłek amerykańskie Ministerstwo Pracy podaje co tydzień. Cechują się one dużą zmiennością. Z tego powodu do analizy używana jest 4-tygodniowa średnia krocząca, powodująca wygładzenie zakresu zmian danych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

Bez kategorii

Rosną oczekiwania inflacyjne w USA. Amerykanie, którzy wzięli udział w ankiecie dotyczącej oczekiwań – spodziewają się, że w krótkim terminie inflacja będzie rosła średnio...

OTOCZENIE MAKRO

Inflacja w USA zwalnia. Miesięczny wzrost cen był w sierpniu najniższy od stycznia. Ale w ujęciu rocznym to nadal potężne 5.3% wzrostu cen.

FINANSE OSOBISTE

Czy dojdzie do historycznej podwyżki podatków w Stanach Zjednoczonych? Taki projekt złożyła właśnie partia Demokratyczna. Większe wpływy z podatków mają zapewnić finansowanie polityki socjalnej...

RYNKI

Ceny których żądają producenci od swoich klientów (tzw. inflacja PPI, czyli Producer Price Index) rosną w USA w tempie nienotowanym w historii.