Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

USA: DANE Z RYNKU PRACY POWYŻEJ OCZEKIWAŃ. FED ZMNIEJSZY SKUP?

943 tysiące nowych miejsc pracy przybyło w lipcu w sektorze pozarolniczym. Rynek spodziewał się wzrostu liczby miejsc pracy o 900 tysięcy.

USA: DANE Z RYNKU PRACY POWYŻEJ OCZEKIWAŃ. FED ZMNIEJSZY SKUP?

Stopa bezrobocia spadła do 5.4% z 5.9% – przy oczekiwaniach analityków na poziomie 5.7%. Ggodzinowe wynagrodzenie wzrosło o 4% w ujęciu rocznym – nieznacznie powyżej oczekiwań.Na plus zaskoczyła też średnia długość tygodnia pracy, która utrzymała się na poziomie 34.8 godzin (spodziewano się spadku o 0.1 godziny). Średnia długość tygodnia pracy pozwala ocenić jaka część zatrudnionych pracuje w pełnym, a jaka w częściowym wymiarze etatu.

CZYTAJ TEŻ: ULGA NA ZŁE DŁUGI – TŁUMACZYMY ZASADY (ROZMOWA)

0.95 miliona nowych miejsc pracy w lipcu oznacza, że liczba etatów jest jednak wciąż o ponad 6 milionów niższa, niż przed pandemią COVID-19. A właśnie tą liczbą – czyli odchyleniem od tego, co FED w swojej komunikacji nazywa pełnym zatrudnieniem – amerykański bank centralny uzasadnia skupowanie co miesiąc obligacji za maksymlanie 120 miliardów dolarów, oraz politykę superniskich stóp procentowych.

W reakcji na dobre dane z amerykańskiego rynku pracy dolar umocnił się do euro – po raz pierwszy od 28 lipca za jedno euro trzeba było dziś o 14:32 mniej, niż 1.18 dolara.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

USA: DANE Z RYNKU PRACY POWYŻEJ OCZEKIWAŃ. FED ZMNIEJSZY SKUP?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

%d bloggers like this: