Connect with us

Hi, what are you looking for?

MAKRO

USA: 444 TYS. NOWYCH WNIOSKÓW O ZASIŁEK

Liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnym w ubiegłym roku najniższa od 19 marca 2020 roku – ostatniego tygodnia przed wybuchem pandemii COVID-19 w USA.

Odczyt amerykańskiego Departamentu Pracy z ostatniego tygodnia jest zbliżony do oczekiwań analityków, którzy prognozowali liczbę wniosków na poziomie 450 tys. Liczba osób składających podanie o zasiłek spada czwarty tydzień z rzędu, co potwierdza ożywienie na rynku pracy w USA. Trzy tygodnie temu liczba wniosków spadła po raz pierwszy poniżej 500 tys. i od tej pory systematycznie maleje.
Dane o nowych wnioskach o zasiłek amerykańskie Ministerstwo Pracy podaje co tydzień. Cechują się one dużą zmiennością. Z tego powodu do analizy używana jest 4-tygodniowa średnia krocząca, powodująca wygładzenie zakresu zmian danych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.