Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

USA: 444 TYS. NOWYCH WNIOSKÓW O ZASIŁEK

Liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnym w ubiegłym roku najniższa od 19 marca 2020 roku – ostatniego tygodnia przed wybuchem pandemii COVID-19 w USA.

USA: 444 TYS. NOWYCH WNIOSKÓW O ZASIŁEK

Odczyt amerykańskiego Departamentu Pracy z ostatniego tygodnia jest zbliżony do oczekiwań analityków, którzy prognozowali liczbę wniosków na poziomie 450 tys. Liczba osób składających podanie o zasiłek spada czwarty tydzień z rzędu, co potwierdza ożywienie na rynku pracy w USA. Trzy tygodnie temu liczba wniosków spadła po raz pierwszy poniżej 500 tys. i od tej pory systematycznie maleje.
Dane o nowych wnioskach o zasiłek amerykańskie Ministerstwo Pracy podaje co tydzień. Cechują się one dużą zmiennością. Z tego powodu do analizy używana jest 4-tygodniowa średnia krocząca, powodująca wygładzenie zakresu zmian danych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

FED skupi się na walce z inflacją oraz na maksymalizacji zatrudnienia, wynika z wystąpienia szefa FED przed komisją bankową senatu USA.

BIZNES I POLITYKA

Dane o inflacji PPI w maju pokazują wysokie ceny producentów w USA.

ŚWIAT

W oczekiwaniu na ruch amerykańskiego komitetu otwartego rynku inwestorzy pozbywają się niemal wszystkich aktywów - pikują giełdowe indeksy, rosną rentowności obligacji a rynku kryptowalut...

BIZNES I POLITYKA

W USA inflacja najwyższa od Reagana - w maju wyniosła 8.6%.

%d bloggers like this: