Connect with us

Hi, what are you looking for?

RYNKI

USA: 444 TYS. NOWYCH WNIOSKÓW O ZASIŁEK

Liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnym w ubiegłym roku najniższa od 19 marca 2020 roku – ostatniego tygodnia przed wybuchem pandemii COVID-19 w USA.

Odczyt amerykańskiego Departamentu Pracy z ostatniego tygodnia jest zbliżony do oczekiwań analityków, którzy prognozowali liczbę wniosków na poziomie 450 tys. Liczba osób składających podanie o zasiłek spada czwarty tydzień z rzędu, co potwierdza ożywienie na rynku pracy w USA. Trzy tygodnie temu liczba wniosków spadła po raz pierwszy poniżej 500 tys. i od tej pory systematycznie maleje.
Dane o nowych wnioskach o zasiłek amerykańskie Ministerstwo Pracy podaje co tydzień. Cechują się one dużą zmiennością. Z tego powodu do analizy używana jest 4-tygodniowa średnia krocząca, powodująca wygładzenie zakresu zmian danych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

FED obniża prognozy wzrostu gospodarczego dla Stanów Zjednoczony - ale jednocześnie sygnalizuje, że podwyżki stóp mogą nastąpić wcześniej, niż wcześniej oczekiwano.

USA

Amerykański bank centralny zdecyduje dziś o wysokości stóp procentowych za oceanem. Komunikat po posiedzeniu będzie ogłoszony o 20stej polskiego czasu.

GPW

Jeszcze w tym roku na warszawskiej giełdzie będzie można handlować akcjami zachodnioeropejskich spółek. Zarząd GPW zapowiedział, że IV kwartale uruchomi Global Connect – czyli...

OTOCZENIE MAKRO

Rosną oczekiwania inflacyjne w USA. Amerykanie, którzy wzięli udział w ankiecie dotyczącej oczekiwań – spodziewają się, że w krótkim terminie inflacja będzie rosła średnio...