Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

USA: 364 TYS. NOWYCH WNIOSKÓW O ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH, PROGNOZA 385 TYS.

Kolejne dobre, lepsze, niż oczekiwano dane z amerykańskiego rynku pracy. Znacznie spadła tygodniowa liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Jak podał amerykański Departament Pracy, w tygodniu zakończonym 26 czerwca, złożono 364 tysiące wniosków. To o 47 tysięcy mniej, niż tydzień temu.

USA: 364 TYS. NOWYCH WNIOSKÓW O ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH, PROGNOZA 385 TYS.

Rynek spodziewał się 385 tysięcy wniosków.

Średnia krocząca za ostatnie 4 tygodnie wyniosła 390 000, tj. spadła o 6 tys. wobec skorygowanych danych z poprzedniego tygodnia.

Dane o nowych wnioskach o zasiłek amerykańskie Ministerstwo Pracy podaje co tydzień. Cechują się one dużą zmiennością. Z tego powodu do analizy używana jest 4-tygodniowa średnia krocząca, powodująca wygładzenie zakresu zmian danych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

%d bloggers like this: