Connect with us

Hi, what are you looking for?

USA

USA: 364 TYS. NOWYCH WNIOSKÓW O ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH, PROGNOZA 385 TYS.

Kolejne dobre, lepsze, niż oczekiwano dane z amerykańskiego rynku pracy. Znacznie spadła tygodniowa liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Jak podał amerykański Departament Pracy, w tygodniu zakończonym 26 czerwca, złożono 364 tysiące wniosków. To o 47 tysięcy mniej, niż tydzień temu.

Rynek spodziewał się 385 tysięcy wniosków.

Średnia krocząca za ostatnie 4 tygodnie wyniosła 390 000, tj. spadła o 6 tys. wobec skorygowanych danych z poprzedniego tygodnia.

Dane o nowych wnioskach o zasiłek amerykańskie Ministerstwo Pracy podaje co tydzień. Cechują się one dużą zmiennością. Z tego powodu do analizy używana jest 4-tygodniowa średnia krocząca, powodująca wygładzenie zakresu zmian danych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Rosną oczekiwania inflacyjne w USA. Amerykanie, którzy wzięli udział w ankiecie dotyczącej oczekiwań – spodziewają się, że w krótkim terminie inflacja będzie rosła średnio...

OTOCZENIE MAKRO

Inflacja w USA zwalnia. Miesięczny wzrost cen był w sierpniu najniższy od stycznia. Ale w ujęciu rocznym to nadal potężne 5.3% wzrostu cen.

FINANSE OSOBISTE

Czy dojdzie do historycznej podwyżki podatków w Stanach Zjednoczonych? Taki projekt złożyła właśnie partia Demokratyczna. Większe wpływy z podatków mają zapewnić finansowanie polityki socjalnej...

RYNKI

Ceny których żądają producenci od swoich klientów (tzw. inflacja PPI, czyli Producer Price Index) rosną w USA w tempie nienotowanym w historii.