Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TRANSPORT

US NAVY NAMAWIA FRACHT DO POWROTU

Amerykańska marynarka wojenna namawia morskich przewoźników do powrotu na Morze Czerwone – informuje dziś Bloomberg – powołując się na informacje z Departamentu Obrony USA.

US NAVY NAMAWIA FRACHT DO POWROTU
Cargo vessel heading to Vancouver harbour

Według informacji podawanych przez Bloomberga Pentagon jest w nieustannym kontakcie z największymi morskimi przewoźnikami starając się upewnić ich, że fracht przez Morze Czerwone i Kanał Sueski jest bezpieczny. Wczoraj amerykańskie myśliwce strąciły kolejne drony, którymi jemeńscy rebelianci próbowali atakować statki.

USA zależy na tym, żeby obniżyć napięcie wokół wojny w Strefie Gazy z co najmniej trzech powodów. Po pierwsze – zmniejsza to naciski arabskich społeczeństw w państwach sprzyjających USA – takich, jak Egipt, czy Arabia Saudyjska. W przypadku Egiptu chodzi także o pieniądze. Każdy statek przepływający przez Kanał Sueski oznacza wpływ 300 do 700 tysięcy dolarów do egipskiego budżetu. Po drugie – eskalacja podnosi ceny energii, które są jednym z głównych zmartwień administracji Bidena. I po trzecie – odwraca uwagę od wojny w Ukrainie, którą USA uważają za strategicznie o wiele ważniejszą, niż izraelską rozprawę z Hamasem.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Trakcji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jerzym Pazurą, dyrektorem finansowym Trakcji.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Unibep rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, prezesem Unibep s.a.