Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

URSUS NA LICYTACJI

URSUS NA LICYTACJI
źródło: Ursus

Trzy lata temu Ursus zniknął z warszawskiej giełdy. Teraz syndyk wystawił spółkę na licytację.

Legendarny producent ciągników w 2021 roku został postawiony w stan upadłości. sąd odrzucił wówczas wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego co ostatecznie przekreśliło marzenia o reaktywacji marki. Teraz syndyk podał szczegóły ofert na zakup upadłej spółki.

CZYTAJ TEŻ: STYPUŁKOWSKI NA PREZESA PKO BP

Firma została wystawiona na sprzedaż w całości, co oznacza, że nowy nabywca może przywrócić ją na rynek. Wszystko oczywiście pozostaje kwestią pieniędzy. Syndyk chce sprzedać Ursusa za 124 mln zł. Oferty można składać do 12 marca.

Historia Ursusa sięga dziewiętnastego wieku. Wtedy to rozpoczęto produkcję armatury dla przemysłu cukrowniczego. na początku dwudziestego wieku spółka zaczęła produkować silniki spalinowe. Z kolei pierwsze ciągniki zjechały z taśm produkcyjnych w 1923 roku. Jednak apogeum świetności Ursusa przypadło na czasy PRL.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

URSUS NA LICYTACJI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy rozbudowa lotnisk Chopina oraz Modlin ma sens i czy może ona zastąpić powstanie CPK, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem...