Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

URE ZATWIERDZIŁ NOWE TEARYFY NA PRĄD

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy na sprzedaż energii pięciu tzw. sprzedawcom z urzędu oraz pięciu największym spółkom dystrybucyjnym.

ceny prądu

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy na sprzedaż energii pięciu tzw. sprzedawcom z urzędu oraz pięciu największym spółkom dystrybucyjnym. Gospodarstwa domowe które w przyszłym roku przekroczą limity wynikające z zamrożenia cen zapłacą maksymalnie 69 groszy plus akcyza za każdą ponadnormatywną kilowatogodzinę prądu.

W nadchodzącym roku ceny energii dla odbiorców w gospodarstwach domowych do określonych limitów zużycia (2 tys. kWh dla przeciętnego gospodarstwa, 2,6 tys. kWh dla gospodarstwa z osobą niepełnosprawną i 3 tys. kWh dla rodzin wielodzietnych) zostały zamrożone na poziomie taryf dla spółek obrotu ze stycznia 2022 r.
Nowe taryfy teoretycznie nie będa miały zatem wpływu na ceny dla gospodarstw domowych. Ceny mogą jednak wzrosnąć z powodu podwyżki innych obciążeń, jak opłata dystrybucyjna czy powrót stawki VAT po zniesieniu tarczy antyinflacyjne

Zatwierdzone przez prezesa URE taryfy, o ile nie będą obowiązywały wprost odbiorców w gospodarstwach domowych, wskażą uzasadnione koszty, jakie ponoszą przedsiębiorstwa energetyczne, wyjaśnił Urząd. A to ma znaczenie przy określaniu wysokości rekompensat dla firm wytwarzających i handlujących energia.


Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

URE ZATWIERDZIŁ NOWE TEARYFY NA PRĄD

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!
Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Rafineryjna marża Orlenu znowu rośnie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy obniżka zapowiadana przez rząd pomoże piekarniom rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Grzegorzem Putką, prezesem zarządu Piekarni Putka.

USA

Amazon pobił oczekiwania rynku. Swoje wyniki za 4 kwartał opublikował również Amazon. Spółka należąca do jednego z najbogatszych ludzi na ziemi miała ponad 149...

%d bloggers like this: