Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

UOKiK W OBRONIE PORTFELA KONSUMENTA

Sezon wyprzedażowy już za rogiem, sprzedawcy i konsumenci szykują się do corocznych obniżek cen. Natomiast UOKiK zaprezentował projekt zmiany ustawy o prawach konsumenta, który będzie przeciwdziałał nie rzetelnym handlarzom.

UOKIK KARZE DEALERÓW CIĘŻARÓWEK

Kolejny sezon wyprzedażowy to kolejne szanse na wymianę sprzętu elektronicznego czy też garderoby. W tym okresie przedsiębiorcy pozbywają się towarów na co czekają konsumenci. UOKiK podkreśla, że w szale wyprzedażowym można zostać ofiarą mechanizmu sztucznego podnoszenia cen. Prezes UOKiK złożył projekt ustawy, który zakłada ochronę portfeli konsumentów. Projekt zakłada, że przedsiębiorca będzie miał obowiązek informowania konsumentów o najniższej cenie danego produktu z ostatnich 30 dni. Jeśli przedsiębiorca nierzetelnie informuje o cenach może zostać nałożona sankcja w wysokości 20 tys. zł, 40tys. zł lub 10% rocznego obrotu w zależności od powtarzalności zjawiska.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

GPW

Santander consumer Bank został ukarany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Bank stosował złe praktyki dotyczące udzielania kredytów konsumenckich.

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.