Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

UOKiK W OBRONIE PORTFELA KONSUMENTA

Sezon wyprzedażowy już za rogiem, sprzedawcy i konsumenci szykują się do corocznych obniżek cen. Natomiast UOKiK zaprezentował projekt zmiany ustawy o prawach konsumenta, który będzie przeciwdziałał nie rzetelnym handlarzom.

UOKIK KARZE DEALERÓW CIĘŻARÓWEK

Kolejny sezon wyprzedażowy to kolejne szanse na wymianę sprzętu elektronicznego czy też garderoby. W tym okresie przedsiębiorcy pozbywają się towarów na co czekają konsumenci. UOKiK podkreśla, że w szale wyprzedażowym można zostać ofiarą mechanizmu sztucznego podnoszenia cen. Prezes UOKiK złożył projekt ustawy, który zakłada ochronę portfeli konsumentów.

Projekt zakłada, że przedsiębiorca będzie miał obowiązek informowania konsumentów o najniższej cenie danego produktu z ostatnich 30 dni. Jeśli przedsiębiorca nierzetelnie informuje o cenach może zostać nałożona sankcja w wysokości 20 tys. zł, 40tys. zł lub 10% rocznego obrotu w zależności od powtarzalności zjawiska.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

UOKiK W OBRONIE PORTFELA KONSUMENTA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał sześć decyzji dotyczących ukarania influencerów za brak współpracy z UOKiK. Kary wyniosły łącznie 139 tysięcy złotych, a...

POLSKA

UOKIK karci telekomy za usługi premium uruchamiane klientom bez ich wyraźnej zgody.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

%d bloggers like this: