Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

UOKIK POSTAWIŁ ZARZUTY WS. PIRAMID

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny postawił zarzuty naruszania zbiorowych interesów konsumentów czterem spółkom- poinformował w środę Urząd. Zdaniem szefa UOKiK mogą one stosować systemy promocyjne typu piramida. Kary finansowe do 2 mln zł grożą też pięciu menedżerom z tych firm.

ZARZUTY UOKIK DLA BANKÓW

Chodzi o spółki: Your Fit Way LTD z Wielkiej Brytanii, Your Fit Way Network OU z Estonii, Wisepro Foctral Limited z Cypru oraz Vital Trading z Torunia.
UOKiK w komunikacie wyjaśnił, że systemy promocyjne typu piramida są zakazaną przez prawo nieuczciwą praktyką rynkową.

“Polegają na budowie sieci sprzedaży poprzez obietnice korzyści uzależnionych przede wszystkim od wprowadzenia do systemu kolejnych osób. Schemat działania jest następujący: wpłacasz pieniądze, namawiasz inne osoby i za ich wprowadzenie otrzymujesz wynagrodzenie. Pochodzi ono głównie z wpłat osób, które poleciłeś, a nie z inwestycji lub wyników sprzedaży” – wyjaśnia UOKiK.

UOKIK POSTAWIŁ ZARZUTY WS. PIRAMID

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

HANDEL

Oceny na OLX pod lupą UOKiK.

UOKiK

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał spółkę eBilet karą w wysokości 1 mln 300 tys. zł za nieuprawnione wykorzystywanie przepisów ustawy antycovidowej. Zobowiązał...

FIRMA

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedłużył o 4 miesiące termin zakończenia postępowania antymonopolowego w sprawie koncentracji polegającej na przejęciu przez Fega & Schmitt...

FIRMA

Sąd oddalił odwołanie Benefit System od kary nałożonej na spółkę przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wyrok jest nieprawomocny.

%d