Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

UOKIK POSTAWIŁ ZARZUTY WS. PIRAMID

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny postawił zarzuty naruszania zbiorowych interesów konsumentów czterem spółkom- poinformował w środę Urząd. Zdaniem szefa UOKiK mogą one stosować systemy promocyjne typu piramida. Kary finansowe do 2 mln zł grożą też pięciu menedżerom z tych firm.

ZARZUTY UOKIK DLA BANKÓW

Chodzi o spółki: Your Fit Way LTD z Wielkiej Brytanii, Your Fit Way Network OU z Estonii, Wisepro Foctral Limited z Cypru oraz Vital Trading z Torunia.
UOKiK w komunikacie wyjaśnił, że systemy promocyjne typu piramida są zakazaną przez prawo nieuczciwą praktyką rynkową.

„Polegają na budowie sieci sprzedaży poprzez obietnice korzyści uzależnionych przede wszystkim od wprowadzenia do systemu kolejnych osób. Schemat działania jest następujący: wpłacasz pieniądze, namawiasz inne osoby i za ich wprowadzenie otrzymujesz wynagrodzenie. Pochodzi ono głównie z wpłat osób, które poleciłeś, a nie z inwestycji lub wyników sprzedaży” – wyjaśnia UOKiK.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wszczął postępowanie wobec Vectry i Multimedia Polska. sprawa dotyczy znikających rabatów i cennika, który wprowadzał w błąd.

UOKiK

Według Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta OLX wprowadzał w błąd co do zakresu oferowanej ochrony kupującego.

UOKiK

Jeden z największych w kraju operatorów telewizji kablowej Vectra znalazł się na celowniku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKiK zakwestionował bowiem postanowienia dotyczące jednostronnych...

MOTORYZACJA

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na spółkę AAA Auto łącznie ponad 72 mln zł kary. Dealer używanych samochodów w ocenie UOKiK podawał nieprawdziwe...