Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

UOKIK KARZE DEALERÓW CIĘŻARÓWEK

UOKiK karze dealerów ciężarówek za zmowę – chodzi o firmy z Polski i z Holandii.

UOKIK KARZE DEALERÓW CIĘŻARÓWEK

Aż 122 mln zł kar nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na sześć spółek i ośmiu menadżerów za działania ograniczające konkurencję pomiędzy dealerami samochodów ciężarowych.

UOKIK KARZE DEALERÓW CIĘŻARÓWEK – FIRMY POLSKIE I HOLENDERSKIE

Wydane dwie decyzje dotyczą zmów dealerów samochodów marki DAF. W pierwszej z nich Prezes UOKiK Tomasz Chróstny stwierdził zawarcie porozumienia ograniczającego konkurencję pomiędzy pięcioma spółkami: DBK z Olsztyna, ESA Trucks Polska z Komornik (woj. wielkopolskie), TB Truck & Trailer Serwis z Wolicy (woj. mazowieckie), Van Tilburg-Bastianen Groep z Bredy w Holandii i WTC z Długołęki (woj. dolnośląskie)” – podał Urząd.

CZYTAJ TEŻ: MEDIA SPEKULUJĄ, KOMU ORLEN SPRZEDA CZĘŚĆ LOTOSU SAUDYJSKIEMU SAUDI ARAMCO I WĘGIERSKIEMU MOL-OWI

Z informacji UOKiK wynika, że porozumienie trwało co najmniej siedem lat – od lutego 2011 r. do marca 2018 r. Początkowo DBK i WTC wspólnie z ESA Trucks Polska podzieliły rynek sprzedaży ciężarówek marki DAF. W 2016 r. do porozumienia dołączył TB Truck & Trailer Serwis za zgodą i wiedzą kontrolującej go holenderskiej spółki Van Tilburg-Bastianen Groep.

Dowody zebrane podczas postępowania, m.in. korespondencja elektroniczna, wskazują że przedsiębiorcy działali z pełną świadomością i jednoznacznym zamiarem, żeby nie konkurować ze sobą – podkreślił UOKiK.

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Analiza Oxford Economics jest tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z BIZNES24 z Mateuszem Urbanem z Oxford Economics.

OTOCZENIE MAKRO

Być może warto podjąć decyzję o utrzymaniu stóp procentowych na lutowym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej - napisał członek RPP Prof. Eryk Łon dla portalu...

GPW

Santander consumer Bank został ukarany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Bank stosował złe praktyki dotyczące udzielania kredytów konsumenckich.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Podwyżki cen w Polsce to główny temat rozmowy Romana Młodkowskiego z Andrzejem Kubisiakiem, wicedyrektorem Polskiego Instytutu Ekonomicznego.